Alexandra, Queenstown a Glenorchy

18.02.2021

Minule jsme zdárně dojeli do města Alexandra k našemu kamarádovi Petrovi. Na chvíli u něj a jeho spolubydlících zůstaneme. Dnes se s námi vydáte na moc pěkný výlet do města Queenstown, ve kterém budeme později bydlet a také do míst, kde se rozkládá Středozemě z Pána prstenů. Místo se nazývá Glenorchy. Než se však vydáme na cestu autem, tak se projdeme kolem řeky do bývalé zlatokopecké vesničky.

Další den jsme se vydali na moc pěkný výlet přímo z města Alexandra. Přešli jsme přes lanový most a šli dále po druhé straně řeky. Všude kolem města volně roste tymián. Dokonce se ve městě každý rok pořádá Thyme festival. Takže jsme se celou cestu prodírali skrz tymián, až se nám z té omamné vůně motala hlava. Nad hlavami nám přelétávaly divoké kachny, které vydávaly úplně jiné zvuky než ty naše. Brzy jsme se dostali do místa s názvem Butcher's point, kde je několik zbytků zlatokopeckých domků. Odtud už jsme se zase vrátili zpátky do města.

Den na to už jsme se jeli podívat do již zmiňovaného města Queenstown. Večer jsme zde už měli sjednanou prohlídku bytu ve Fernhill. Cestou jsme nejdříve projeli skrz město Cromwell, kde jsou všude sady a vinice. Také se zde nachází pivovar a výrobna džusů. Přímo u silnice stojí velmi "zajímavé" umění. Pro nás asi spíš kýč, ale proč ne. Obrovská zelenina a ovoce. Ve městě je také automobilová dráha.

Za tímto městem začíná kaňon a tím pádem úzká silnice nad vodou a hodně zatáček. První místo v kaňonu se nazývá Roaming Meg, kde jezdí Petr s lepšími svěřenci každé úterý na vodě. Naší další zastávkou byla peřej s názvem Nevis Bluff. Můžete se na ní mrknout třeba na YouTube. Opravdu to stojí za to. A za touto peřejí už se údolí otevře a všude kolem jsou vinice. Asi vás nepřekvapí, jak se tohle údolí jmenuje. Walley of wine.

První částí města Queenstown je Frankton, kde jsou hlavně nákupní střediska. Dále už se vjíždí přímo centra města, kde jsou už zástupy lidí. Tohle místo je ve velké oblibě u všech turistů. Je zde opravdu mnoho adrenalinového vyžití, krásné výhledy, výlety či nejlepší burgrárna - Ferburger. Další části města se nazývají třeba Fernhill, Sunshine Bay, Closeburn, atd.

Do Glenorchy vede pouze jedna cesta a to přímo děsuplná. Čtyřicet čtyři kilometrů šílených zatáček kolem vody. Jestli mi někdy vadila cesta od nás do Příbrami, tak tohle bylo asi milionkrát horší. V polovině cesty jsme si dali malou pauzu, což bylo jedině dobře. Zastavili jsme na vyhlídce, kde strašně foukal vítr. Na jezeře v tomhle šíleným vichru a zimě jezdili tři kiteři. Jak to mohli vydržet, to dodnes nechápeme.

Konečně jsme dojeli do Glenorchy. Podle Gandalfa se zde rozkládá Středozemě. No to asi vážně jo. Ve městě jsme natankovali a vyrazili na jeden malý výlet. Na Zélandu mají také zajímavě popsané délky tras. Místo kilometrů jsou zde časové úseky. Vybrali jsme si okruh, který jsme měli obejít za čtyřicet minut. No stihli jsme to za poloviční čas, takže jsme zkusili obejít i ten delší. Zde byl moc pěkný výhled na hory. Za lepšího počasí by to bylo určitě lepší, ale i tak se nám tam moc líbilo. Okruh byl také veden přes močály a po dřevěných chodníčcích, které máme moc rádi.

Po výletě jsme jeli zpátky do Queenstown a našli dům na prohlídku. Byl to apartmán, který měl v přízemí dva docela velké pokoje a koupelnu. V prvním patře se nacházela kuchyň a obývací pokoj a pod střechou byl ještě mezonet. Tam byla pouze matrace a žádné dveře, které by oddělovali "pokoj" od obýváku. Dolní pokoj se nám docela líbil, ale cena nakonec vyšplhala výš, než jsme čekali. Takže jsme ještě hledali dále.

První prohlídka bydlení je tedy za námi a příště nás čeká několik tréninků na vodě a hledání dalšího bydlení. Hlavně se setkáme s jednou divnou ženštinou, u které snad nemůže chtít nikdo bydlet. 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)