Aquapark Slaný a Kladno – pro a proti

25.09.2020

Jelikož se nás počasí snaží zavřít doma, tak byste třeba ocenili recenze na aquaparky, které jsme navštívili. Začneme ve městě Slaný a poté se koukneme k nedalekému kolegovi do Kladna. Jdeme na to.

Aquapark Slaný

Sem jsme jezdili velmi rádi, když jsme byli sami bez dětí. Nikdy se nám nestalo, že by tady byla hlava na hlavě. Možná jsme měli jen štěstí. Chodili jsme sem poměrně často plavat, protože nám vyhovovala nepřemrštěná cena a místo. Není to totiž úplně daleko od našeho domova. Šatny jsou zde oddělené, a co je dobré, je v nich teplo. Také zde můžete využít parní saunu přímo u sprchy. Co nás vždy trochu mrzelo, byla právě ta oddělená sauna, kterou bychom rádi využili spolu. Co najdete v bazénu? Poměrně velký plavecký bazén s několika tryskami a masážními prvky. Brouzdaliště pro děti, divokou řeku, vířivku a tobogán. V areálu bylo vždy příjemně teplo, takže zimy se bát nemusíte. A to je fajn. Co už tak pozitivní není, je teplota vody v plaveckém bazéně. Vždycky jsme se museli nějakou dobu odhodlávat do něj vlézt. Potom rychle začít plavat, aby se člověk zahřál. Jakmile jste ve vodě byli delší dobu, tak už vám to tak nepřišlo, ale to prvotní odhodlání tam bylo vždycky. Po vyblbnutí v bazénu jsme se přesunuli do divoké řeky, kde byla voda o něco teplejší a bylo to přeci jenom příjemnější. A na závěr jsme se šli zahřát do vířivky. Z vířivky už se nám nikdy nechtělo do plaveckého bazénu. Spíš jsme vylezli ven, vychladli na normální teplotu a občas se znovu odhodlali na druhé kolečko. Ale to se stalo málokdy. Jak to vypadá, s teplotou vody v brouzdališti nevíme, ještě jsme tam s dětmi nebyli. Nějak se nám tam nechce, právě kvůli té studené vodě ve velkém bazénu.

Takže pro - většinou málo lidí a nižší cena, příznivá teplota vzduchu. Proti - studená voda v plaveckém bazéně. Znáte aquapark ve Slaném? Jezdíte tam s dětmi?

Aquapark Kladno

V tomhle bazénu jsme byli pouze několikrát. Nikdy se nám tady moc nelíbilo. Jezdili jsme sem hlavně s poukázkami na sportovní činnost z práce. V blízkosti to nešlo nikde využít, tak jsme to nechtěli nechat propadnout. Šatny jsou opět oddělené a tady je právě kamenem úrazu zima. S Lexíkem jsme tady byli pouze jednou a pěkně nám díky chladu nastydl. Měl úplně modrou pusu, než jsem ho osprchovala a rychle oblékla. Sprcha zrovna netekla moc teplá a u skříněk nám to pěkně protahovalo. Fakt skvělý zážitek. Jinak areál nabízí velký plavecký bazén a následně několik atrakcí nahromaděných na jednom malém místě. Chladno nám nepřišlo pouze v šatně, ale i v celém areálu. Navíc se nezahřejete ani v bazénku s jeskyní a divokou řekou. Tam je taky dost studená voda. Jediná možnost je strávit čas ve dvou vířivkách, které se dost často vypínají. Pro větší děti a dospělé jsou tady dvě skluzavky, dva tobogány a spacebowl. Také je zde společná parní sauna, kterou jsme párkrát navštívili. Jíra na ní má skvělou vzpomínku v podobě opařeného kotníku. Když šel zrovna k lavici na sezení, tak na něj vyfoukla pára. No dost se tomu divil, že je přívod právě u země. Je pravda, že jinde jsme takový problém nezaregistrovali.

Tady se nám těžko hledá nějaké pozitivum, ale pro větší děti a dospělé je areál vcelku dobrý. Vždycky jsme se vyblbli na tobogánech a snažili se zajet nejrychlejší čas dne. Proti - studená voda i vzduch, což je pro malé děti fakt na houby. A jaký názor máte na kladenský aquapark vy?

Doufáme, že jsme vás od návštěvy moc neodradili. Jsou to jen naše zážitky a poznatky. V dalším článku se podíváme na dva mnohem lepší areály, které jsou ideální pro rodiny s dětmi.

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)