Berounští medvědi a jiná lákadla

22.04.2021

Tak dneska vás vezmeme do velmi pěkného města, kterým protéká naše oblíbená řeka Berounka. Navíc to máme zase za humny, tak tam jezdíme poměrně často. A co nás na městě Beroun tolik láká? No třeba medvědi z Večerníčků, pěkná dětská hřiště a taky výborné jídlo. Takže si to hned rozvedeme dále.

Nejdříve by bylo dobré si říci, kde se dá dobře zaparkovat. Tak my necháváme většinou auto přímo na levé straně řeky v blízkosti lávky pro chodce. Tam jsou hned dvě parkoviště, ale taky se nám stalo, že jsou obě plná v prasknutí. Potom je další parkoviště u polikliniky, přímo pod Městskou horou, kde jsou právě ti medvědi. No a ještě máme třetí možnost, kde je místo snad vždycky. Zajíždíme k aquaparku, kde je teda placené místo, ale není nijak drahé. Navíc je parkoviště poměrně velké. Jediné s čím tam bojujeme je automat. Chce totiž před placením zapsat SPZ. Takže když to nevíte, tak tam jenom zdržujete, poněvadž si jí musíte jít rychle vyfotit. Já si jí totiž nepamatuju. Samozřejmě, teď už jsme vždy připraveni a frontu nevytváříme.

Auto už máme odstaveno a teď jdeme na to, kam se můžete jít podívat. Takže přímo u té lávky pro pěší můžete krmit kachny. Vždycky je jich tam fakt hodně. Za další na levém břehu řeky, právě kus pod lávkou je jedno moc pěkné dětské hřiště. Děti se tam určitě vyblbnou. Kdyby byl svět normální, tak bychom vám určitě doporučili návštěvu místního aquaparku. Ten je totiž boží. Hlavně pro malé děti. Voda i vzduch je teplý, takže nehrozí, že se budou děti klepat zimou, což se nám už v jiných areálech stalo. Navíc je zde pěkné brouzdaliště a skluzavka. My sem taky rádi jezdili, protože ty větší atrakce nebyly až tak moc hlídané. Takže jsme Lexíka brali i na větší tobogány. Určitě si to zařaďte na seznam, až to jednoho krásného dne zase otevřou.

Teď se přesuneme na náměstí. Je docela pěkné a hlavně zde můžete navštívit Muzeum českého krasu a s ním i venkovní expozici. Tam naleznete různé ukázky hornin, zkamenělin, atd. My jsme sem hlavně zavítali, protože si tam můžete zahrát na geologa s archeologem. Mají tam navezený materiál a vy můžete zkusit najít zkameněliny. Nám se teda povedlo najít kousek trilobita a nějakého korýše. Takže určitě doporučujeme.

A ještě nás čeká návštěva největšího lákadla, medvědů z Večerníčku. Už jsou teda jenom dva, ale to dětem určitě vadit nebude. Uvidíte je pěkně z blízka a třeba vám ukážou i nějakou parádičku. Na kopec vyjedete bez problémů i kočárkem. Sice je to makačka, ale cesta je i na městský kočár. A hlavně to stojí za to. Přímo u medvědů je moc pěkné dětské hřiště, kde se nějakou dobu zdržíte. Potom můžete navštívit ještě rozhlednu a další hřiště, kde je třeba lanovka. Na druhém hřišti budete nejspíš sami, protože sem už lidi nedojdou. My jsme o něm taky dlouho nevěděli.

No a ještě jsme vám slibovali to jídlo. Tak přímo u medvědů je malé občerstvení, kde si můžete kávu, zmrzlinu a také skvělé palačinky. Po těch se budete všichni oblizovat. U palačinek ještě zůstaneme a zajdeme do místní palačinkárny - Café Creperie Strakatý králík. Tam mají opravdu velký výběr palačinek, jak sladkých, tak slaných. A ještě nám zbývá naše srdcová záležitost. Mexická restaurace La Paz, která je hned za městskou bránu u lávky přes náhon. Když si sednete venku, tak můžete pozorovat i nutrie v náhonu. Ale uvnitř restaurace to má úplně jiné kouzlo. Přenesete se do Mexika. Milujeme jejich jídlo. Všechno, co jsme ochutnali, bylo prostě božské. Přes pití, hlavní chod i dezert. A že jsme toho už vyzkoušeli. Navíc má tahle restaurace i své dvojče na Kladně, kam to máme přece jenom blíže. I v této době jsme si u nich objednávali jídlo do krabiček a vždy bylo prostě dokonalé. Jen to kouzlo to nemá. Takže za nás určitě vyzkoušejte.

Teď jsme z toho tak akorát dostali hlad a hlavně chuť na tu úžasnou baštu. Radši rychle tenhle článek dopsat. Už nám zbývá jenom poslední otázka: Už jste město Beroun navštívili? A kde jste se byli podívat?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)