Bílá skála u Nejdku

30.03.2023

Aby těch skal nebylo na našem webu málo, tak přidáme další (a určitě to nebude poslední). Tahle skála se nachází mezi Nejdkem a Perninkem (blíže Perninku). V  této oblasti se nachází hned několik skal. My už jsme v minulosti přidávali tip na výlet na Dračí skálu - odkaz zde: https://www.drywetfamily.cz/l/draci-skala-perninske-raseliniste-a-viadukt/. Ještě určitě přibyde výlet na Trousnickou skálu a to v této oblasti bude zatím stačit. Ale zpátky k Bílé skále. O ní má být v tomto článku hlavní slovo. Mrkneme na ni.

Nejdřív si zase řekneme, kde můžete nechat auto. Asi by se na místo dalo dostat i vlakem, nedaleko je zastávka Nejdek-Oldřichov. Auto však můžete nechat na malém plácku přímo u silnice. Je zde cesta vedoucí do lesa a také ke statku, tak to píchněte někam ke kraji a bude to jistě v pohodě. Cestou od auta se budete moct pokochat výběhem s kravičkami (snad). My jsme je tam aspoň měli. 

Projdete tedy kolem stavení a ohrad a půjdete dále po lesní cestě. Jakmile dojdete na křižovatku, tak uhněte doprava do kopce. Výstup není nijak dlouhý a brzy budete na dalším rozcestí. Tohle už vede přímo ke skále a když nebudete mít mlhu všude kolem jako my, tak jí bez problémů uvidíte od cesty. My jsme na rozcestí měli malou zábavičku v podobě prášivky letní. Určitě tuhle houbu znáte. Pokud na ní šlápnete, tak se z ní vyvalí zelenohnědý dým. Děti se v tom dýmu úplně ztratily. 

A teď už přímo ke skalám. Je jich tady po lese rozeseto hned několik a na poměrně velké množství se dá i vylézt. Neočekávejte z nich žádný výhled. Je to spíš na takové zablbnutí, které naše děti prostě zbožňují. Stačí když se doma zmíníme, že pojedeme na skálu a hned máme natěšené děti v autě. Tenhle výlet zase není nijak časově ani fyzicky náročný. Je to jen malá zastávka. 

Výlet je možná dobré spojit s určitými obdobími - třeba když dozrávají borůvky, poněvadž tady jich bylo po lese fakt hodně. Nebo když rostou houby. Vezmete košík, cestou budete hledat houby a jen tak mimochodem se stavíte i na skalách. 

Další výlet na skálu je tedy naskladněn a můžeme frčet dál. Zajímalo by nás, jestli už nějaké skály v Krušných horách navštívili? Dejte nám nějaký tip, abychom měli s dětmi, kam vyrazit.

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)