Bílou stopou kolem Božího Daru - 3. díl

09.02.2021

Jelikož a protože jsme od minulého článku trochu potrénovali a dojeli dál, tak vám můžeme ukázat i delší trasy. Mrkneme hned na tři, i když první z nich měří zhruba 12,5 km, ale potom už je to mnohem lepší. Konečně si přijdou na své i větší borci, mezi které se teda ještě nezařazujeme. Ještě nejezdíme třicet kiláků s prstem v nose a soupažáci si nás pěkně dávají do kopců, takže tak.

  • Špičák - Mrtvý rybník - Boží Dar

Tahle trasa je skoro stejná jako v minulém díle, ale zajeli jsme se podívat na Mrtvý rybník. Byli jsme u něj jednou v létě a od Špičáku není moc daleko. Takže trasa měří 12,5 km, ale můžete si jí samozřejmě prodloužit. My jsme od Špičáku jeli dolů z kopce (mírně doleva) a potom do docela pěkného strmiláku, který naštěstí není nijak dlouhý. Dále už jen mírný kopec dolů až k samotnému rybníku. No takhle, že jste u rybníku zjistíte pouze z cedulky. Jinak byste mohli říct, že koukáte na nějakou louku. U rybníku jsme hodili otočku a jeli zpět do kopce, který je opravdu mírný a v pohodě se dá vyjet. Pod Špičákem jsme se vydali na okruh Velké Ježíškovy cesty, která vyúsťuje na Božím Daru.


  • Boží Dar - Mílov (CZ/D) - Boží Dar

Druhá trasa už je delší a měří cca 23 km. Začali jsme na Ježíškově cestě, dojeli na Myslivny a odbočili doprava na Mílov. Tahle cesta je fakt parádní. Jede se skoro po rovině a potkáte jenom mírné kopce, které na zpáteční cestě hravě zvládnete. Cesta je i dobře značená, takže nikam nezabloudíte. Po cca 5,5 km od Mysliven potkáte kapličku (Mílov rozcestí), odkud se dá jet na Bludov či do jiných končin. My jsme jeli na druhou stranu až na Česko-Německou hranici (Mílov CZ/D). To je ještě 2,5 km a skoro pořád z kopce. U hranic se člověk jen otočí a může jet zpátky, ale bylo tam hezky. Od hranic jsme tedy dojeli zpět až na Boží Dar (k poslednímu zastavení na Ježíškově cestě). 

  • Boží Dar - Mílov - Bludov - Mrtvý rybník - Boží Dar

Tak a teď ta nejdelší trasa, kterou jsme zatím celou neprojeli. Snad to do konce zimy ještě dáme. Trasa má cca 27 km (ale berte to z rezervou, pouhý odhad z mapy). Výhodou je, že je to okruh a nemusíte jet stejnou cestou tam i zpět. Podle našeho mínění bude na trase dost nepříjemný kopec od přechodu silnice na Bludnou. Kolem občerstvení U Červené jámy už to bude fajn. Tam to máme prochozený pěšky a jde to víceméně po rovině až k Mrtvému rybníku. No a u rybníka už jsme byli a cestu od něj již znáte. Trasa končí opět na Božím Daru nebo jí můžete zakončit i cestou přes Špičák. (Až to projedeme, tak vám dáme info o tom krutém stoupání.)


A máme hotovo. Další tři trasy si můžete přidat do svého repertoáru, abyste nejezdili pořád to samé. A dejte nám vědět, jakou trasu máte nejradši vy? Ať si ještě rozšíříme obzory. 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)