Bílý tygři Liberec

14.12.2021

Podle názvu článku by se dalo čekat, že zamíříme do Liberce na hokej, ale nebude tomu tak. Zajdeme si na procházku do liberecké ZOO. Navštívili jsme ji před dvěma lety, když už jsme projížděli touto oblastí. Přeci jenom zoologická je docela vyhlášená a téměř každý v republice o ní jistě slyšel. Co myslíte, stojí za návštěvu?

U zoologické jsme nevěděli, kde máme zaparkovat, a tak jsme auto nakonec nechali v boční ulici. Bylo to jenom kousek od hlavního vstupu. Cena vstupenek není nijak přemrštěná a přeci jenom za zvířátka člověk rád zaplatí. Samozřejmě jsme si vzali i mapku areálu, abychom třeba někde nezabloudili. Člověk neví, jak bude zoo veliká a jak bude koncipována. Třeba v Praze se člověk ztratí velmi snadno. Tak v Liberci vám bloudění bude ušetřeno. Překvapilo nás, že je to poměrně malá zoo a navíc se podle mapy jde okruh, na kterém navštívíte všechna zvířátka a nemusíte tak vymýšlet, kudy to bude nejlepší a která zvířata budete muset vynechat. Tento systém nás potěšil a s malými dětmi je to taky velká výhoda.

S kočárkem se dá pohodlně jezdit po celém areálu zoo. Zvířata jsou i docela blízko plotů, takže je dítě velmi dobře uvidí. To je ta výhoda malých zoologických zahrad. Nám jako dospělým už se ty malé výběhy líbí méně a navíc nás překvapilo, jak zoo vypadá i po estetické stránce. Je zkrátka poměrně zastaralá a můžeme říci, že nás tam nic moc nenadchlo. Co se nám líbilo, tak byla žirafa, která načuhovala přes plot nad našimi hlavami a taky akvárium s lachtany. To je docela hezké. Dá se na ně dívat i pod vodou. Výběh s bílými tygry nás teda dost zklamal. Málo prostoru a tygr chodící od jedné zdi ke druhé. (Málo prostoru mají tyhle velké kočkovité šelmy v hodně zoologických či zooparcích a nás to vždycky, tak nějak zamrzí.)

Takže suma sumárum, zvířat určitě dostatek a výhodou je, že to díky okruhu zvládnete rychle všechno projít. Nás jako dospělé to trochu zklamalo, ale hlavně díky tomu, že tuhle zoo znají lidé po celé ČR a přitom není tak úžasná. To se člověku potom mnohem více líbí v zoo či zooparku, o kterém si nedělá takové iluze. Naopak ho většinou mile překvapí. Určitě zoo navštivte a podpořte tak provoz zoologické a názor si udělejte vlastní. Třeba se vám tam bude naopak moc líbit.

My jsme po návštěvě zoo dostali hlad a zašli si na jídlo přímo vedle hlavního vstupu. Nemají tam moc velký výběr jídel, ale rozhodně to bylo vynikající a moc dobře jsme se najedli. Tak třeba se vám tahle informace bude při návštěvě hodit a taky tam zaskočíte na něco k snědku.

Samozřejmě by nás velmi zajímal váš názor na tuhle zoologickou zahradu. Jestli jste na stejné vlně s námi nebo jsme naopak úplně mimo mísu a zoo je podle vás naprosto fantastická. Pište, hrňte to na nás, my to sneseme.

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)