Boží Dar – Areál NOVAKO

21.07.2021

Město Boží Dar v Krušných horách nabízí mnoho zajímavých výletů, které si užije celá rodina. Určitě mnoho z vás zná Ježíškovu cestu, která se tady taky jistě objeví. To je asi hlavní lákadlo pro rodiny s dětmi. Můžete tam vyrazit, jak v létě tak v zimě. No a mimo téhle stezky je zde také Areál NOVAKO. Toto středisko bylo vybudováno hlavně pro zimní kratochvíle. Můžete tady naučit děti lyžovat nebo je dát do lyžařské školy. Mimo jiné je zde dráha na snowtubing, což je také parádní zábava. A co se tady nachází v letních měsících, se dozvíte níže.

Kde můžete zaparkovat?

Míst pro vaše vozidlo je hned několik. V obci se nachází placená parkoviště. Jedno je přímo u areálu a další naleznete u hlavní silnice skrz obec. Ještě je tady jedna alternativa. Je to sice trochu dál, ale platit tady nemusíte. Vyjedete autem nad obec k bývalé celní správě. Na hraničním přechodu je veliký plac, kde můžete parkovat. Určitě zde nebude stát sami.

K areálu se jde tedy buď z parkoviště vedle něj, skrz město na náměstí a potom doprava do kopce nebo z celnice dolů přes pláň přímo k areálu. Určitě ho bez problémů najdete. Na veliké louce je několik vleků a jeden z nich bude v provozu. A to je právě váš cíl.

Určitě vás bude zajímat, kolik stojí vstupné. Vstupné na celý den (2020) pro děti je 130 Kč (děti do třech let zdarma) a za dospělého zaplatíte 50 Kč. Místo vstupenky dostanete náramek na ruku. Je to dobré v tom, že můžete kdykoliv odejít a znovu přijít. Máte zaplaceno zkrátka na celý den a je jedno, jestli se odejdete najíst do některé restaurace ve městě a znovu se sem vrátíte dovádět. Na pokladně si můžete ještě zakoupit jízdné na horské káry. Jedna jízda stojí 50 Kč a 5 jízd je za 220 Kč.

Horské káry právě jezdí na tom funkčním vleku. Sednete si do káry, vezmete si před sebe dítě a jedete vlekem nahoru. Na konečné vyháknete provázek a hurá dolů. Máte možnost jezdit jen rovně dolů po sjezdovce nebo zabočit do vysekaných cest na louce. Určitě tuhle zábavu vyzkoušejte, jen vás předem upozorňujeme, že budete pěkně vytřesení.

A co na vás čeká přímo v areálu?

Malý a velký skákací hrad, nafukovací lezecká stěna, střelba z velkého praku, ruské kuželky, kroket, orientační běh, pěkné lanové centrum a vodní mlýnky. Nám se nejvíce líbilo lanové centrum a střelba z praku. Na lanech jdou děti samy, ale všechny překážky jsou nízko nad zemí a můžete jít vedle nich. Na konci děti čeká sešup lanovkou ze stromu. Na střelbu z praku musíte vychytat správný okamžik, kdy tam nikdo nebude. Většinou jsou zde rodiny dlouho, protože to každého člena hned nadchne.

Ještě je nutné dodat, že vodní mlýnky nejsou přímo u zmíněných atrakcí. Najdete je na potůčku vedle občerstvení. Děti si zde můžou pohrát, zatímco vy v klidu objednáte jídlo nebo si dáte kávu.

V celém areálu můžete bez problémů jezdit kočárkem. Najdete tady i již zmíněné občerstvení. Pokud si tady nic nevyberete, tak přímo v obci je hned několik jiných restaurací. My doporučujeme Hotel Zelený dům přímo u hlavní silnice. Určitě ho velmi jednoduše najdete. Stojí přímo u kostela a navíc je opravdu celý zelený. Nedávno se na Božím Daru dostavěl nový pivovar Červený vlk. Třeba to někoho z vás naláká.

Tak co, už jste tohle malebné městečko navštívili? A jestli ne, tak koukejte brzy napravit. Je zde opravdu hodně věcí k vidění a o dětské zážitky zde také není nouze. 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)