Cerhenice, aneb zpestření cesty v dřevěném bludišti

08.09.2021

Když jedeme nějakou delší trasu, tak se snažíme najít zajímavé místo pro děti, asi tak v půli cesty. Děcka se trochu vyblbnou, protáhnou si nohy, dají si sváču nebo rovnou oběd a může se pokračovat dále. Hlavně bez větších protestů, a o tom to je. A díky tomu jsme objevili i tohle místo. 

Dřevěné bludiště v Cerhenicích jsme využili při delší trase do Adršpachu. Ještě by se po cestě našlo i něco jiného, ale větší parky pro děti byly ještě zavřené a tady aspoň nikdo nebyl. Sice jsme místo chvíli hledali, ale když vám půjde GPS, tak to najdete v pohodě. Areál se nachází na kraji obce, hned vedle nové Mateřské školy. U ní se dá i pohodlně zaparkovat.

A co na vás v areálu čeká? Hned za vstupní bránou je okrasné jezírko s malým vodopádem, dřevěný domeček na hraní a hned za ním ještě jeden ve tvaru zvířete. My jsme samozřejmě zůstali hned u toho jezírka a nemohli se od něj dostat. Až po nějaké době děti objevily ohniště a taky rozhlednu. Z ní se můžete porozhlédnout po celém areálu. Žádné úžasné výhledy z ní nečekejte. Dále jsou zde sluneční hodiny a přístřešky, abyste se měli, kam schovat. Není zde totiž žádný stín a ty domečky a přístřešky jsou jedinou možností. Taky jsme je brzy využili a dali si v nich malou svačinu.

U přístřešků je docela pěkná průlezka. Je zde vytvořen travnatý kopec a skrz něj vede velká roura, kterou můžou děti probíhat. Vikina hned lezla nahoru a potom se šoupala po zadku dolů. Asi jí chybělo bobování na sněhu, či co. No a konečně se také dostáváme k těm dřevěným bludištím. To první je poměrně malé a vůbec jsme ho nepochopili. Možná už bylo rozbité, nebo ty příčky byly otvírací schválně, aby se z něj dostaly i malé děti. Tohle nás teda moc nezaujalo a děti ho jenom prolítly. To druhé je už jiná liga. Je opravdu veliké a nedá se v něm nijak podvádět. Opravdu ho musíte správně projít, abyste se dostali ven. Hlavně řekněte dětem, že před vámi nemůžou moc utíkat dopředu, aby se vám fakt neztratily.

Bludiště má čtyři záchytné body, kterými musíte projít a díky nim se dostanete ven. Když se tahle stavba postavila, tak byla určitě úžasná, protože v sobě nesla i velmi zajímavé prvky. Bohužel už je toho spoustu rozbitého a nikomu se do oprav zřejmě nechce. Dříve tam totiž byly dveře a museli jste u nich správně odpovědět na otázku z dějin. Za dveřmi na vás vždy čekala veliká dřevěná socha. Dveře už tam tedy nejsou, ale otázky si můžete cvičně vyzkoušet. A taky jsme objevili pouze dvě sochy. Další dvě už zde nejsou. Zůstaly po nich pouze podstavce. Jestli si je někdo odnesl na zahradu, kdo ví.

I když je bludiště trochu rozbité, tak vás bloudění v něm bude určitě bavit. Je to prostě taková malá zastávka při cestě k jinému výletu. Areál je jinak hezky udržovaný a na odpočinek jako dělaný.

Máte rádi bludiště? My už jsme třeba navštívili kukuřičná bludiště nebo spoustu bludišť a labyrintů v zámeckém parku Loučeň. A vždy je to velká zábava. 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)