Cestování časem v Zoo Plasy

14.07.2021

Nedávno jsme navštívili velmi netradiční zoo. Už několikrát jsme kolem ní a nádherného plaského kláštera jeli. (Vstup je totiž hned u hlavní silnice, takže vás parádně upoutá.) Prostě jsme jedno odpoledne neměli, co dělat a tak nás napadlo prubnout právě tohle místo.

To jsme ale nevěděli, co nás čeká hned po cestě. Nechtělo se nám jet přes Rakovník a tak jsme to valili na jesenickou křižovatku. Tam jsme však zjistili, že do Jesenice se musí jet objížďkou. Naštěstí to nebylo nikam daleko. Pouze kilometr zpátky a přes jednu obec zpět na hlavní tah. Takže pohoda. Kolem cesty byly všude popadané stromy po nedávné bouřce. No tady to musel být docela mazec. Větší mazec pro nás ale nastal přímo v Jesenici. Když jsme tam dojeli, tak to tam vypadalo jako po výbuchu muničního skladu. Silnice prostě zmizela a zase na nás vyskočila ta hnusná oranžová cedule - objížďka. To snad nemyslíte vážně?

No mysleli to vážně. Museli jsme dojet skoro až do Rakovníka. Jeli jsme přes všechny možné mini vesnice, kde projede auto v úterý a v neděli, ale nakonec jsme se nějak doplácali na hlavní tah a už se hnali vstříc zoo. Ještě nás teda zdržel lidský semafor před novým asfaltem, ale to už byla opravdu prkotina. A jen tak mimochodem, při cestě zpátky jsme zjistili, že objížďka vede opravdu až do Rakovníka. Takže si dáte takovou okružní třicetikilometrovou jízdu. No, kdo by si to nepřál.

Po úžasné vyjížďce jsme konečně dorazili do Plas. Zastavili jsme na parkovišti u kláštera a k zoo došli. Tady se opravdu nemusíte bát, že byste nezaparkovali. Takových parkovišť jen tak někdo nemá. Klobouk dolů. Zoo Plasy je v něčem unikátní, při její prohlídce si můžete zahrát minigolf. Takže na pokladně můžete zaplatit buď samostatnou prohlídku, nebo prohlídku s minigolfem. Nafasujete míčky a hole a můžete jít. My jsme s sebou měli kočár a děti by to ještě nedaly, takže jsme šli pouze na prohlídku. Pokud máte větší děti, tak to určitě vyzkoušejte.

Zoo není nikterak velká, je docela přeplácaná, ale je prostě v něčem zcela odlišná. Asi to bude tím prolínáním s minigolfem a tím, že procházíte různými "světy". Jednou se ocitnete ve starověkém Egyptu a můžete se jít podívat na sarkofág, podruhé se zas budete bát v Transylvánii anebo zavítáte do světa dinosaurů. Mezi různými kulisami jsou samozřejmě výběhy a voliéry pro zvířata. Najdete zde i svět velkých koček - tygry, lvy, pantery,... Ke konci prohlídky je také výběh s nosály a mývalem, které můžete krmit zakoupenými granulami. Pod skleněnou zábranou prostrkují packy a berou si jídlo přímo z vašich prstů.

Nám se zoo jako na jednu stranu líbila a na druhou stranu nám to připadalo strašně kýčovité. Navíc se do toho docela motá ten minigolf. Určitě tam nechoďte s kočárkem, bude vám jen překážet. Lepší je vzít dítě na ruku nebo do nosítka. Zoo není nijak velká, abyste to s malým dítětem nezvládli.

My se tam určitě ještě někdy vrátíme, až nám děti trochu povyrostou, abychom mohli vyzkoušet ten minigolf. Navíc zoo pořád rozšiřují o nové výběhy. Návštěvu tedy doporučujeme a názor na ní si udělejte sami.

Jestli jste tuhle zoo již navštívili, tak by nás zajímal váš názor na ní?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)