Co by dítě mělo zažít, než půjde do školy. – 10 díl

16.04.2021

Opět si dáme dalších pět aktivit, které můžete s dětmi podniknout. Dnes se koukneme trochu do přírody, trochu si zablbneme a taky se naučíme jednu domácí činnost. To se bude určitě hodit.

  • 46. Vyjít na velký kopec.

Tak turistiku máme v malíku, a jelikož máme chalupu na horách, tak kopců už má Lexík slezených fakt hodně. Vikinu to teprve čeká, ta se zatím nosí v krosně a na svůj první zdolaný kopec má ještě, co trénovat. Nedávno Lexík sám vylezl po sjezdovce na Klínovec a potom se odhodlaně vrhnul i dolů na lyžích. Takže už má za sebou i prvosjezd. Oba už byli i na Sněžce, ale pouze lanovkou. Dolů to šel Lexík částečně po svých, takže aspoň malou zásluhu už má taky. Nejvýše byl asi v Rakousku, ale tam jsme jezdili lanovkami.

  • 47. Zahrát si geocaching a najít cache.

Hra geocaching je fakt skvělá a vytrhne nám vždy trn z paty, když už nevíme, kam máme jít na výlet. Hledání pokladů je zábava pro celou rodinu. Navíc se dá využít po celém světě. I když jsme to tedy mimo naší vlast nezkoušeli. Zatím jsme si vystačili s kešky kolem nás. Výhodou taky je, že člověk objeví místa, která by normálně přehlédl, a přitom se nacházejí jenom kousek od domova. Pokud hru neznáte či jste ještě poklady nehledali, tak to určitě zkuste. Stačí se mrknout na stránky geocaching.com a založit si účet, na který budete kešky (poklady) sbírat.

  • 48. Jet lanovkou.

Poprvé jel Lexík lanovkou na Slovensku na Hrebienok, abychom si ušetřili nohy a mohli se mrknout na vodopády. Tahle lanovka byla pozemní, takže nic zvláštního. Podobnou vlastně jel i na Petřín. To jsme si chtěli vyzkoušet, protože jsme tam vždycky šli pěšky. Kabinkovou lanovkou jel z Oberwiesenthalu na kopec Fichtelberg. Vejde se do ní fakt hodně lidí a vždycky ho fascinovala, když jsme šli kolem. Takže jsme se s ní taky jednou svezli a potom šli pěšky dolů. No a další lanovky ho čekali v Rakousku a taky v Krkonoších. Vyzkoušel jak kabinkové lanovky pro 4 lidi, tak i sedačkové. I Vikina už má jízdy lanovkami za sebou. Jen na sedačkové byla radši v nosítku, aby jí nenapadlo skákat dolů.

  • 49. Zaskákat si na trampolíně.

Tak poprvé si Lexík tuhle zábavičku vyzkoušel cca v jednom roce a fakt se mu to líbilo. Brzy na to dostal od prarodičů velkou trampolínu, kterou má na chalupě. Tráví na ní poměrně dost času, ale většinou chce, aby tam s ním někdo byl. Vikina si jí ještě moc neužila, ale tenhle rok už na ní bude jistě řádit jako o život. Jen budou muset chodit odděleně, aby se navzájem nepozabíjeli.

  • 50. Vyluxovat nebo zamést pokoj.

S domácími pracemi se snaží oba dva pomáhat, ale většinou u toho udělají mnohem větší bordel. Oba se snaží pořád zametat, a když vytáhnu vysavač, tak se na něj vrhnou. Už aby to zvládli sami a mě ubyla alespoň jedna povinnost. Když už si ten bordel udělají, tak ať nesou taky následky, no ne?

Tak a nás teď zajímá, co už máte splněno? Na jaký kopec už jste vylezli? Kolikrát jste jeli lanovkou? Baví děti skákat na trampolíně a máte jí doma? A co ty domácí práce, pomáhají vám děti s úklidem?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)