Co by dítě mělo zažít, než půjde do školy – 4. díl

01.12.2020

Opět vám přinášíme další díl s dětskými činnostmi, které prostě musíte vyzkoušet. Máme před sebou znovu pět aktivit a tentokrát budeme hodně vyrábět. To by na úvod stačilo, ať to zbytečně nezdržujeme.

16) UPLÉST VĚNEČEK Z PAMPELIŠEK.

No tak tuhle aktivitu si Lexík opravdu ještě nevyzkoušel. Jedná se spíš o holčičí zábavu, ale určitě to neznamená, že to nevyzkoušíme. Budeme si muset počkat, až nám vykvetou další pampelišky, protože teď v zimě je asi nikdy nenajdeme. Jedině, že bychom potkali těch dvanáct měsíčků. Potom by to asi šlo. Lexík ho tedy uplést nezkoušel, ale na hlavě už ho měl. Upletla mu ho babi a udělala z něj hezkou holčičku.

17) VYROBIT KRABIČKU NA POKLADY.

Krabičku na poklady máme, ale nevyrobili jsme ji. Je to obyčejná krabice od bot. Tak třeba se jí pokusíme nějak vylepšit, aby vypadala lépe. A co v ní má Lexík ukrytého? Několik diplomů, medailí, zlaťák z pokladu a jiné drobnosti získané na soutěžích. Jestli to takhle bude pokračovat dál, tak těch krabiček bude potřeba mnohem více.

18) VYROBIT RAZÍTKO Z BRAMBORY.

Razítko jsme vyráběli před Velikonoci. Vyřezali jsme si různé geometrické tvary a tiskali je na tvar vajíčka. Tyto barevná vajíčka se můžou použít jako dekorace na okna. Rozhodně je to velmi jednoduchá činnost a děti to stoprocentně zabaví. Určitě to můžete vyzkoušet i teď před Vánoci. Připravit si třeba papírovou hvězdu a natisknout na ní různé tvary. Bude to určitě vypadat moc hezky.

19) SLOŽIT PUZZLE.

Tak tohle už Lexík zvládá levou zadní a docela dlouho. Puzzle ho opravdu baví a bez problémů ho složí i sám. Máme jich doma hned několik. Postupem času se samozřejmě mění obtížnost a přibývá počet dílků. Jestli bude po tetě, tak složí tisícovku během jednoho dne. To je pro smrtelníky, jako jsme my, jak z říše fantazie. My jsme rádi za každý správně usazený dílek a pěkně si to skládání vychutnáváme několik dnů a bezesných nocí.

20) UMÝT NÁDOBÍ.

No tak tuhle činnost ještě také nemáme splněnou, ale už aby to bylo. Klidně mytí nádobí přenechám dětské pracovní síle. Nádobí je prostě mor. Pamatuji si, jak jsem tuhle parádní aktivitu dostávala za trest jako dítě. Ale jelikož jsem moc nezlobila, tak si moje máma od máčení rukou moc neoddechla. Také jsem vždy myla nádobí aspoň na Štědrý den, aby rodiče mohli připravit dárky pod stromeček. Tak jednou za rok se to dalo vydržet, ale teď už se mu prostě nevyhnu.

A máme to za sebou. Dalších pět aktivit máte naservírovaných a už je jenom splnit. Většina z nich se dá navíc uskutečnit i teď v zimě. Kromě toho pletení věnečků z pampelišek. Na ty si holt musíme počkat. Máte už některé aktivity splněny? Umývají už děti nádobí za vás? Mají někde schovanou krabičku s poklady?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)