Co by dítě mělo zažít, než půjde do školy. – 7. díl

16.02.2021

Je na čase přidat dalších pět aktivit pro děti. Věříme, že se vám teď, v tomhle divném období, budou hodit. Většinu z nich určitě hravě zvládnete i v zimním období. Dnes budeme něco stavět (doma i venku), procházet se na čerstvém vzduchu a také něco hledat.

  • 31. Postavit domeček pro skřítky.

Brzy přijde doba na stavění domečků pro skřítky. Minulý rok na jaře jsme jich taky hned několik postavili. Hlavně, když byla první vlna koronaviru a my byli vyhnáni na procházky do blízkých lesů. Nám to tedy moc nevadilo, aspoň jsme si opět vyzkoušeli činnosti z našeho dětství. Na našich výletech jsme opravdu mockrát viděli postavené domečky kolem cest, což nás moc potěšilo. Děti si stále umí hrát s rodiči v přírodě. Domečky pro skřítky určitě ještě stavět budeme. Tohle taky děti moc baví.

  • 32. Postavit bunkr z dek a židlí.

Tuhle činnost máte určitě již splněnou. Kdo by doma nedělal s dětmi bunkr. Následně se do něj můžete schovat, hrát si v něm nebo třeba číst knihu. Stavění bunkru děti prostě moc baví. My většinou vezmeme pár dek a přehodíme je přes nějaký stůl. Po téhle jednoduché akci máme hned minimálně půl hodinky vystaráno. Děti si v bunkru hrají sami. Samozřejmě existují i připravené domečky, které si můžete pořídit do dětských pokojíčků. Různé stany, teepee nebo třeba tunely. My se v létě ještě chystáme udělat jednoduché teepee kolem kmene stromu na zahradě. Očekáváme velký úspěch.

  • 33. V dešti skákat v kaluži.

Sníh nám pomalu zase taje a budou všude louže. Děti určitě baví skákat do nánosů špinavého a rozbředlého sněhu, tak jako to bavilo nás. Párkrát si skočit a pořádně postříkat rodiče či sourozence, to je ta pravá zábava. A když bude tepleji, tak jít ven v gumovkách a prošmejdit každou louži po cestě. Vždycky se jenom bojíme, aby louže nebyla příliš hluboká a dítě tam tu gumovku nenechalo, ale zábava je to parádní. Naštěstí se nám ještě nestalo, že by se nám v louži někdo vykoupal. Ale věříme, že i tohle přijde.

  • 34. Najít poklad.

Poklady už jsme hledali s dětmi několikrát. Velmi jednoduchá je možnost využít Geocaching nebo novou českou aplikaci Hravýlety. V obou případech už máte jasně danou lokalitu a místo, kde se poklad ukrývá. Nemusíte nic připravovat. Také jsme byli na moc pěkné bojovce v obci Doksy, kde jsme museli vyluštit básničku a přijít na to, kde je schovaný velký poklad. Určitě něco podobného vymyslíme i u nás nebo i jinde po republice. Také jsme už i pár pokladů pro děti připravovali sami. Třeba na Halloween nebo jen tak pro radost na naší zahradě. Díky hledání pokladu můžete vyhecovat dítě, aby někam došlo, a to za tu přípravu určitě stojí.

  • 35. Vidět pasoucí se stádo.

V okolí domova moc stád nemáme, ale na horách jich je opravdu dostatek. Každý rok se nám navíc pasou kravičky přímo za chalupou. Sice jenom čtrnáct dní, ale i tak je to super podívaná. Také jsme se už byli podívat i na jiná stáda. Třeba daňků či jelenů. V oboře sv. Linhart u Karlových Varů, ve Mstišově, v oboře na Lánech či v zámeckém parku ve Veltrusech. Také máme slíbenou návštěvu kraviček, které si budeme moct i pohladit. Určitě vám potom dáme vědět, jaké to bylo.

Dneska to teda byly moc pěkné aktivity, co myslíte? A jak jste na tom, máte je všechny splněné? My teda ano, ale většinu z nich si rádi ještě několikrát zopakujeme.

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)