Děčínská zoo a tip na koupání

02.03.2022

Minulý rok jsme pohybovali hned dvakrát v okolí města Děčín, a tak přišla řada i na návštěvu tamní zoologické zahrady. Třeba vás překvapí, kde se tahle zoo nachází a aby toho nebylo málo, tak je tam mnohem více vyžití, než je na první dojem patrné. A navíc vám dáme ještě jeden tip na docela pěkné koupání, když budete mít štěstí na takové vedro jako jsme měli my.

Tak nejdřív zamíříme do té slíbené zoo. Už cesta k ní je značně krkolomná, poněvadž se nachází na kopci nad městem. Vyjet autem na parkoviště je formou zaboření pasažérů do sedaček, poněvadž se tam sunete na jedničku a jste vůbec rádi, že jste tam vyjeli. Navíc cesta není úplně široká a byli jsme moc rádi, že jsme tam nikoho nepotkali. Před samotnou zoologickou je malé lesní parkoviště, což v letních měsících jistě oceníte. Z parkoviště je to opravdu jen kousek k samotné bráně a k pokladně. Možná by vás zajímalo, kolik tady stojí vstupné: dospělí 120 Kč a děti od 3 do 15 let 80 Kč. Ještě si zaplatíte 50 Kč za parkovné a můžete jít dále. (Info: 2022.)

Od této zoo nečekejte, že je nějak obrovská. Na procházku s malými s dětmi to však stačí bohatě. Pro větší děti je zase zajímavé, že v této zoo najdou zvířata, která dost často žijí i u nás. Nejsou zde totiž zastoupeny exotické druhy, ale nám to vůbec nevadilo. Je přece zajímavé vidět například vlka nebo jezevce. Mezi výběhy jsme prošli docela rychle, ale potom jsme se zdrželi hned na dvou místech. Jasně, že to bylo u dětských hřišť. Jedno obsahovalo pískoviště, což naše děti zbožňují. My jsme se mezitím usadili v pohodlných lehátkách a relaxovali. Druhá zastávka byla u velkého hřiště na samém začátku zoo. Tady je zase postaven velký dřevěný hrad a pár dalších prvků. Vedle tohoto hřiště se navíc nachází i restaurace, kde jsme si dali i něco malého k obědu. Ačkoliv zoo není nijak veliká, tak nám zabrala celé dopoledne.

Pokud se budete chtít ještě trochu projít, tak od parkoviště před zoo jděte na Pastýřskou stěnu. Tam najdete vyhlídku na celé město ze skály a taky rozhlednu. V rozhledně jsme tedy nebyli, takže vám neřekneme, jestli funguje, ale když už tam budete, tak opravdu zajděte minimálně na tu vyhlídku. Určitě to stojí za to. A pro milovníky adrenalinu se na Pastýřské stěně také nalézá několik ferratových cest. Tenhle kopec má prostě mnoho využití. Dětem se určitě bude líbit pozorovat lezce, jak zdolávají výškové metry.

Kopec nad Děčínem opustíme a vydáme se k té slíbené koupačce. Jelikož jsme tam měli šílené vedro, tak jsme v okolí hledali nějaké to zchlazení. A nakonec se nám docela zalíbil Olešský rybník, který leží opravdu nedaleko od města. Auto jsme nechali hned na prvním velkém parkovišti, poněvadž dál byl zákaz vjezdu lidem, kteří nebydlí v některém kempu. Takže jsme sbalili věci na plavání a šli. Není to úplně daleko k první pláži, kde si můžete i sednout do stínu stromů. Rybník nebyl ani moc špinavý a na polovinu června byl poměrně teplý, takže naprostá pohoda. Na pláži nebylo ani tolik lidí, jen sem tam nějaká rodinka či opalující se důchodce. Na vyblbnutí a zchlazení naprosto ideální záležitost.

No a dalších pár tipů máme za sebou. Tak copak už jste navštívili? Zoologickou zahradu, Pastýřskou stěnu, ferratu nebo Olešský rybník? A jestli ani jedno, tak aspoň máte, kam vyrazit. 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)