Dračí skála, perninské rašeliniště a viadukt

25.04.2022

V tomto článku najdete hned tři tipy na výlety, poněvadž se nacházejí nedaleko od sebe, a navíc jsou vždy na chvilku. Nejdelší výlet je k Dračí skále, ale i tak je to celkově pouhé dva kilometry, takže ideální pro malé nožičky. V Perninku se potom zastavíme na dvou místech, které vážně stojí za vidění. Tak jdeme na to, ať to všechno stihneme.

Nejdřív tedy zamíříme ke Dračí skále. Tu najdete v lese mezi Perninkem a Nejdkem (blíže k Perninku). Autem se dá zastavit na malém plácku u lesní cesty vedoucí právě ke skále. Je tady místo tak na dvě, maximálně tři auta. Odtud už je to ten slíbený kilometr chůze po rovině a krásné cestě. Když dojdete do vyššího lesa, tak narazíte na odbočku doprava ke skále. Tenhle kousek cesty je hůře sjízdný kočárkem, takže jsme ho vždy přenesli, nebo ho připoutali ke stromu kousek od cesty. Po skále se dá krásně lézt a není nijak vysoká. V okolí hlavní skály se nachází ještě spoustu menších skalek, které jsme taky částečně omrkli. Chvíli si zde můžete posedět, jak na skále, tak dole u ohniště, posilnit se a vydat se zase zpět k autu. A to je vše přátelé. Proto jsme si pro vás připravili další místa, poněvadž mi tenhle výlet taky s něčím spojujeme. Třeba s návštěvou horského statku v Abertamech, nebo právě procházkou po rašeliniště v Perninku.

My se teď však přesuneme k vyhledávanému viaduktu v Perninku. Najdete ho totiž nad sjezdovkou, kousek od nádraží. (Je to skoro cestou od Dračí skály.) Tam můžete i pohodlně zaparkovat a most máte, co by kamenem dohodil. K viaduktu můžete sejít a zjistit, jak je vysoký a jaká je to nádherná stavba. Potom ho třeba podejít, vyfotit si ho ze všech stran, no zkrátka se pokochat. Třeba budete mít štěstí a potkáte i vlak. My jsme ho na mostě zrovna viděli. V zimě si pod viaduktem můžete i krásně zalyžovat.

A teď už poslední tip na výlet. Na konci Perninku (směrem na Abertamy) je přímo u silnice parkoviště, které právě patří rašeliništi. Tohle rašeliniště prošlo nedávnou revitalizací, takže za pár let se můžeme dočkat parádní proměny téhle krajiny. Už teď je však na místě mnoho k vidění. Je zde dřevěný chodníček jako tomu bývá na velkých rašeliništích, krásné rašelinové jezero, informační tabule i s hrátkami pro děti a taky vyvýšený altán pro pozorování krajiny. Je to zastávka tak na patnáct minut, ale prostě jí nesmíte minout. To by byla velká škoda. Všechny výlety holt nejsou na x hodin.

Tak, a to je pro tentokrát všechno. Výlety si můžete spojit dohromady nebo si malý tip vždy přidat k jinému většímu výletu v okolí. Už jste některé místečko navštívili? A kde se vám líbilo nejvíce?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)