Hon na dinosaury

15.01.2022

Dinoparky nás nikdy nelákali, dokud jsme neměli děti, které tyhle potvory prostě přitahují. A tak jsme tedy zamířili i do dinoparku v Praze na Harfě, kde dinosauři čumí přímo ze střechy nákupního centra. No, a jelikož se nám to nakonec docela líbilo, tak jsme si připlatili vstup do dinoparku i v plzeňské zoo. Jak to v těchto parcích vypadá, se podíváme dále.

Nejdřív tedy zamíříme do pražské Harfy. Autem jsme dojeli na kraj Prahy a potom už jeli metrem až na místo. Nákupní centrum se naštěstí nenachází daleko od výlezu z metra, takže i s malým prckem bez kočáru to bylo v pohodě. Co nás trochu zaskočilo, tak bylo značení v centru. Docela dlouho jsme hledali, kudy se k tomu parku vůbec dostaneme. Bylo nám jasné, že dinosauři jsou na střeše, takže je asi nebudeme hledat někde ve sklepě. Takže vzhůru nahoru, projít skrz fast foody a zamířit ven na střechu. Tam už na nás čekala pokladna.

Přímo za vchodem už na vás vykouknou dva Tyranosauři, kteří se hýbou a dost řvou. Lexík se jich i trochu bál, takže to splnilo ten správný účel. Opravdu vypadají jako živí. V areálu je poměrně dost modelů a děti z nich budou nadšené. Kromě modelů je tady třeba pískoviště, kde si děti můžou zahrát na archeology a vyhrabat velkou kostru dinosaura. Taky je zde pro větší děti virtuální realita. Dále se třeba můžete vyfotit na lavičce, za kterou stojí dinosaurus s otevřenou pusou, nebo dítě posadíte do velkého vejce (jako že se vylíhnul) a taky můžete dítě zavřít do klece spolu s dinosaurem. Dále je zde stěna, kam můžete strkat ruce a zjišťovat, co se tam skrývá. Dozvíte se spoustu zajímavých informací. V ceně vstupenky je ještě 4D kino, které se nachází o patro níže. Dostanete brýle, sednete si na pařez a shlédnete cca 15 minutový film o dinosaurech. Pařezy se s vámi hýbou a dětem se to bude moc líbit, i když třeba nesnesou brýle na očích.

Za nás byl dinopark v Praze velkým překvapením a dětem se tam moc líbilo. A nám dospělým vlastně taky. Takže když jsme zamířili do plzeňské zoologické, tak jsme rovnou přikoupili i vstupenku do dinoparku. Díky tomu jsme taky zjistili, že parkoviště přímo u vstupu do dinoparku je mnohem lepší než dolní parkoviště. To jen na okraj.

Tak a teď přímo k samotnému parku. Tady se nám tedy líbilo ještě o něco více a to určitě díky tomu, že je to venku a ne na střeše obchoďáku. Navíc je zde i několik živých zvířat ze zoo. V dinoparku mají jiné modely dinosaurů, některé se taky hýbou a vydávají zvuky. Opět je zde kino, hmatová stěna, fotokoutky, pískoviště se zkamenělinou jako v pražské pobočce. Tady je navíc vodní pistole, kterou se musíte strefit do vodního dinosaura. Je zde třeba skluzavka v otevřené tlamě dinosaura, malý lanový park a další průlezky. Je zde větší prostor, takže i víc vyžití pro dětičky. Ještě jsme zde třeba potkali slečnu, která nesla bednu, ve které měla "živého" dinosaura. Lexík si ho mohl pohladit a ani ho nekousl. Jasně, že to byla loutka, ale pro děti je to vážně překvápko a zážitek.

Potom jsme ještě zamířili do zoo, ale o té si napíšeme někdy jindy. Ta si totiž taky zaslouží svůj vlastní článek, poněvadž je vážně parádní. A teď ještě k hodnocení těchto dinoparků. Oba určitě stojí za návštěvu, pokud se vašim dětem líbí tyhle velké potvory. Alespoň se něco doví o jejich životě nebo si alespoň uvědomí, jak byly velicí. Takže za nás velké plus, že to někde můžou vidět, osahat si a zkrátka zažít naživo.

A jaký máte názor vy na tyto parky? Už jste nějaký z nich navštívili? 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)