Hora duchů Geisterberg a další koupačka

28.02.2022

Třetí den naší dovolené v Rakousku patřil Geisterbergu, kterému se hodně lidí bude asi snažit vyhnout, ale my jsme měli díky kartám vstup "zdarma", takže jsme museli prozkoumat i tohle místo. Na tomhle kopci je totiž takový malý Disneyland, ale děti si to vážně užijí. Rodiče větších dětí si pouze lehnou do lehátek nebo někde k vodě na trávu a budou relaxovat. A to už stačí za úvahu, ne? Ještě k tomu vám dáme tip na další koupání, které již nebude tak luxusní jako to minulé.

Tak jedeme na horu duchů. Tentokrát nás cesta zavedla do města St. Johann im Pongau, kde se nachází lanovka na Geisterberg. Parkoviště je dostatečně velké a opět bezplatné. Pokud máte karty, tak nemusíte k pokladně a pouze projdete skrz turnikety. K pokladně vám však jít doporučíme, pokud s sebou budete mít děti, poněvadž obsluhu můžete požádat o herní plánek. Většina těchto dětských světů má něco podobného k dispozici, ale musíte si o to říci. My jsme to právě nevěděli, ale s takto malým dítětem nám to moc nevadilo. A k čemu je takový herní plánek nebo kartička? Tak zaprvé díky tomu donutíte děti projít celý areál, cestou musí plnit určité úkoly a pokud vše splní, tak v pokladně dostanou i malou odměnu.

Vyjeli jsme tedy lanovkou nahoru opět se složeným kočárem v kabince. Od konečné zastávky lanovky musíte vyjít kus kopce, ale není to zas tak nic náročného a dojdete na zastávku "autobusu", který vás odveze buď na první nebo druhou zastávku. Tento autobus není jen tak obyčejný. Je to zkrátka takový vagon, který táhne traktor. Pokud s sebou máte kočár, tak vám ho obsluha pomůže naložit na plošinu za vagonem. My jsme se nechali vyvézt až na druhou zastávku, abychom už šli většiny cesty jen dolů. Cestou vám bude hrát taková luxusní dětská písnička, kterou už nikdy nedostanete z hlavy. A pokud byste se přece jenom báli, že jí snad někdy zapomenete, tak si jí můžete koupit na CD.

Tak a jsme na kopci. Jestli se nepleteme, tak byl areál rozdělen na čtyři sekce: Oheň, Voda, Země a Vzduch. V každé sekci jste narazili na pohádkové obyvatele. Takže my jsme se hned vydali na zemská stvoření, kde byli čerti, skřítci a taky Krampusové. Tahle cesta totiž vedla na vrchol kopce k rozhledně, tak abychom už to výškové ražení měli za sebou. Lexík se zde nejvíce bál vejít do jeskyně k čertům a občas nějakých zvuků, které ozývaly z reproduktorů podél cesty. Nakonec jsme vyšplhali na vrchol, kde jsme se snažili Lexíka přesvědčit, aby se šel povozit na lanovce. Moc se mu nechtělo, poněvadž nad ním létal velký netopýr, takže se pořád koukal nahoru, jestli ho náhodou nesní. Na kopci jsme vylezli na rozhlednu a pokochali se výhledem do okolí a zjistili, kde se co nachází.

Pod rozhlednou už začínají vodní bytosti, takže si zde děti mohly pohrát s mlýnky na vodu a dohlížely na ně ryby a mořská panna. Dále jsme potkali Neptuna pod vodopádem a smáčeli si nohy v potoku. Příjemné ochlazení. Vedle zmíněného potoka se nachází asi největší stavba z celého komplexu. Děti si můžou prolézt obrovský dřevěný hrad. Pro dospělé je to trochu stísněné, ale s malým dítětem se tam budete muset nasoukat. Po vyblbnutí na hradě jsme zamířili z kopce dolů a nalezli další hřišťátko i se střelnicí. Ještě bychom měli zmínit, že jsme úplně vynechali vzdušné obyvatele, poněvadž se s nimi obcházel celý kopec, a to jsme s prckem absolvovat nechtěli.

A na co jsme narazili dále? Tak třeba zase na kravičky a taky na jezero, které se dalo přejet na voru. Chvilku jsme si počkali, než na nás přišla řada, ale bylo to pěkné svezení. Po této námaze nám začalo kručet v břiše, takže jsme se vydali do restaurace. Třeba některé z vás bude zajímat, kolik tak člověk utratí za jeden oběd v horské restauraci. Samozřejmě musíte počítat s tím že jste v Rakousku a s tím že jste na horách, takže se za hlavní chod pod deset Eur nedostanete. Za jídlo nám to ještě tolik nepřijde, co je horší je pití. Tam počítejte s pěti Eury za půl litru, ať už piva či limonády. Většinou jsme platili kolem 35 Eur za oběd pro dva dospělé a malé dítě.

Tak jsme se najedli a pokračujeme dál. Čekalo na nás místo s ohnivými bytostmi a opět velká průlezka v podobě draka. Za tímto místem už se zase můžete vrátit k vagonu a dojet dolů, nebo si můžete cestu ještě prodloužit a jít až na další zastávku. My jsme si vybrali chůzi lesem po stezce, kde na nás čekalo ještě pár překvapení. Třeba dračí vejce nebo vyobrazená zvířátka. Cesta nebyla nijak náročná, a hlavně celou dobu z kopce. Na konci stezky byla opět restaurace, kam jsme už samozřejmě nešli. My jsme si počkali na vagon, abychom si kus cesty ušetřili. Od zastávky ještě dojít z kopce k lanovce a odjet dolů k autu. Geisterberg je za námi.

Samozřejmě nám Lexík hned v autě usnul, takže jsme jeli zase na naše místo s kravami, aby se pořádně vyspal. (O spacím místě si můžete přečíst v předcházejícím článku.) Po odpočinku jsme se tentokrát přemístili do města Wagrain, kde jsme našli Erlebnisbad Wasserwelt. Už na parkovišti jsme poznali, že tady to bude mnohem horší než v Therme Amade. Skoro jsme nenašli místo k zaparkování, takže nám bylo jasné, že tam bude nabyto, ale když jsme byli na místě, tak jsme to riskli. Opět jsme zde využili naše karty, takže jsme za vstup nic neplatili. A jak to zde vypadalo? První část byla krytá. Bazén s poměrně teplou vodou, dětský bazénem se skluzavkou, vířivky. A potom venkovní část, kde byla hlava na hlavě. Tady byl velký bazén se skluzavkami a potom menší bazénky pro děti, kde se teda Lexíkovi líbilo. Byla zde taková pozvolná skluzavka, po které se na konci klouzal hlavou dolů a vůbec mu to nevadilo. Takže nebylo to úplně nejhorší, ale zkrátka těch lidí zde bylo moc. Klasický koupaliště. Nakonec jsme zde pobyli cca hodinku a jeli zpět k našemu apartmánu.

Další den v Rakousku je za námi a příště se můžete těšit na výlet lanovkou z Untertauern, kam jsme se teda moc netěšili, a nakonec se nám na tomhle kopci líbilo úplně nejvíc. Ještě k tomu se podíváme do parku se zvířátky a na další koupání, které bude tentokrát zadarmo. Zkrátka a jednoduše se zase budete mít, na co těšit. Ještě by nás zajímalo, jestli někdo z vás již navštívil Geisterberg a jak se vám tam líbilo?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)