Hra s čepicí či opicí? Toť otázka.

06.03.2021

Jelikož jsme uzavření v domovech, tak se vám určitě budou hodit dva tipy na moc pěkné hry i s malými dětmi. Už jsme měli dost hraní domina a pexesa, a tak jsme se porozhlédli po trhu. Existuje spousta zajímavých her, ale hodně jich je už pro velké děti. Dneska se zaměříme na hru s názvem Dvanáct měsíčků od české firmy Detoa a taky na balanční hru. Co myslíte, ve které budete potřebovat čepici?

Dvanáct měsíčků

Jak jsme již zmiňovali, hru vyrábí česká firma Detoa. Zaměřuje se na výrobu dřevěných hraček a má licenci na výrobu Krtečka. Předminulý rok jsme dokonce navštívili továrnu, kde se všechny figurky, postavičky a jiné výrobky ze dřeva vyrábí. Prohlídka je fakt super. Projdete celou výrobou, zakoupíte si hračky přímo v prodejně, anebo si můžete s dětmi pohrát v kreativních dílnách. Určitě doporučujeme.

Teď se vrátíme přímo ke hře, protože je fakt zábavná. Je ideální pro malé děti, které už umí barvy. Postupujete po barevných políčkách házením kostky s příslušnými barvami. Na cestě do cíle vás čeká dvanáct měsíců. Na ně se dostanete jen tehdy, pokud hodíte kostkou jahodu. U každého měsíčka vás čeká zajímavý úkol. Musíte třeba dělat dřepy, válet sudy po celé místnosti a měsíc Říjen vám nakáže vzít si čepici. Při hře se může tedy stát (nám se to stává skoro vždycky), že celá rodina sedí v čepicích a hraje hru. Tohle se bude dětem fakt líbit.

Balanční hra

Tuhle hru najdete v každém hračkářství, kde mají i sekci zaměřenou na dřevěné hračky. My máme třeba Balancing frog, ale my tomu říkáme opičák. Hra je cca od tří let, ale určitě to můžou vyzkoušet i menší děti. V balení najdete půlkruhovitou základnu (máme na ní toho opičáka) a potom 20 kusů různě velkých válečků. Hra spočívá v tom, že házíte kostkou a podle tvaru, který na ní padne, opatrně vložíte váleček na opičáka. Ten, komu se hra promění ve velkou hromadu suti, prohrál. Hra je výborná na procvičování jemné motoriky a taky logického uvažování.

Tyhle hry hrajeme hodně často. Samozřejmě k nim ještě patří to domino, pexeso a hry s charakterem - potkal si hada, jdi o tři políčka zpět. Těch máme taky plno. A jaké hry se zabydleli na vašem stole? Máte doma některou z naší nabídky?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)