Hubertova skála ve Vejprtech

28.03.2023

Tentokrát s námi zavítáte do města Vejprty, ve kterém trávíme poměrně dost času. Je to už tak trochu náš druhý domov, i když tam máme "jenom" chalupu. Kdykoliv je příležitost, tak tam trávíme čas. A kam se tedy vydáme na výlet? Na takovou malou prohlídku místních skal, která určitě stojí za návštěvu. Tak jdeme na to.

Na tenhle výlet jsme vyrazili poměrně brzy poté, co jsme ve Vejprtech zakoupili rodinný dům. Je to sice na druhé straně města, ale vydali jsme se tam pěšky. Vy však můžete dojet třeba k budově nádraží, kde se dá krásně zaparkovat nebo až na rozcestí ke skalám. Tam se dá taky pohodlně parkovat na kraji silnice. 

Cesta ke skalám je označena šipkou na kameni. Po cestě postupně narazíte už na několik skal rozesetých různě po lese kolem. Je možná lepší jít na výlet na podzim nebo v brzkém jaře, když nemají stromy tolik listí. Cestou narazíte na pomník Dr. Illnera, prvního městského lékaře a čestného občana. Dále taky narazíte na tabulku s historickými fotografiemi již zbourané restaurace (hostince). A dále už na vás bude čekat právě Hubertova skála, pod kterou je vytvořeno odpočinkové místo s lavičkami. Na skálu se dá z boku vylézt (hlavně opatrně). Taky zde najdete vyřezanou sovu ze dřeva. O kousek dál je ještě památník Antona Günthera. Oblíbený lidový básník a písničkář z Krušnohoří, rodák z Božího Daru, kde má také pomník a dokonce je zde i pochován na místním hřbitově. U památníku se stále konají vzpomínkové akce, které mají oblibě hlavně Němci. U památníku tedy najdete třeba i židle, které jsou zde právě na tato setkávání. 

U památníku se můžete otočit a jít opět po stejné cestě zpět, nebo si můžete dát okruh. My občas chodíme po cestě dále, kde jsou v lese také moc pěkné skály a nakonec dojdeme na bývalou sjezdovku, po které po čtyřech vylezeme na cestu. Po cestě se dostaneme zpět na silnici a k autu. Je tedy na vás, jestli chcete jít po stejné cestě nebo si výlet ještě prodloužit. 

Tenhle výlet je zase dobré s něčím spojit, opravdu to není na dlouho. Ale určitě je po cestě spoustu zajímavých míst, takže do této oblasti někdy zavítejte. Máte rádi výlet ke skalám? My teda s dětmi jo, takže máme spoustu výletů právě s nějakou tou skálou spojené. 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)