Hudlická skála na kraji vesnice

11.04.2022

Tuhle zajímavou skálu jsme našli jen tak v mapách, když jsme hledali nějaký ten tip na výlet v našem "bližším" okolí. Zkrátka v dojezdové vzdálenosti. Hudlická skála je svým vzezřením velmi podobná Vraní skále, která se nachází nedaleko od Zdic. Hudlická skála se kupodivu nachází přímo ve vesnici Hudlice a vlastně tyhle dvě skály můžete spojit do jednoho výletu, poněvadž se vyskytují poměrně blízko sebe.

Takže pěkně do dopravního prostředku a jedeme na výlet. Obec Hudlice jsme našli podle navigace bez problémů a dokonce nás šipka zavedla přímo ke skále. Nedaleko skály jsme zanechali auto na trávě, napakovali věci a vyrazili. Kousek od auta už jsme našli informační ceduli a vyrazili mezi ovocnými stromy do kopce. Když jsme dorazili do úpatí kopce, tak jsme chvíli netušili, kam se máme vydat, poněvadž cedulky a ani pěšinky žádné nebyly. Nejdřív jsme se zkusili prodrat křovím a vyšplhat nahoru, což se dvěma malými dětmi moc nešlo. Takže zase zpět a zkusit druhou stranu. Opět nahoru na skalku, rozhlédnout se a vyhodnotit, co bude dál. Tudy to tedy taky nejde, tak teď babo raď.

Poslední možností bylo zkusit projít křovím, za kterým byla kupodivu malá cestička, a potom už jsme se ocitli na správné stopě. Dostali jsme na plácek s ohništěm přímo pod tu největší skálu. Tady už to vypadalo nadějněji. Dokonce jsme našli i cedulku ukazující na vrchol. Hurá, našli jsme stezku a nemusíme nahoru šplhat jako horolezci. Cesta se po chvilce změnila a následovaly dřevěné schody. Když se člověk vyškrábe po schodech nahoru, tak ještě musí projít zkoušku štíhlosti, poněvadž se musí protáhnout úzkou štěrbinou mezi skalkami. Za touto zábavou už na vás čeká samotný vrchol kopce. Na něm je i malý plácek, kde si můžete sednout, dát si svačinku a vychutnat si krásný rozhled do okolí. Navíc je zde spousta ukazatelů na různá zajímavá místa v okolí. Třeba na rozhlednu Máminka nebo na Krušnou horu.

Výlet to není nijak dlouhý a ani náročný. Když najdete tu správnou cestu, tak tady strávíte maximálně hodinku. Proto je vhodné výlet s něčím spojit nebo se zde zastavit při projíždění. My určitě doporučujeme výstup na Vraní skálu nebo na rozhlednu Máminku. Obligátní otázka na závěr: Kdo z vás už Hudlickou skálu navštívil? Nebo její dvojče Vraní skálu?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)