Hurá do aquaparku – část 2

22.12.2021

V minulém roce jsme na náš blog přidali recenze o dvou aquaparcích v našem okolí (Kladno a Slaný). Pro připomenutí je článek zde: https://www.drywetfamily.cz/l/aquapark-slany-a-kladno-pro-a-proti/ . Dneska se podíváme do dalších dvou bazénů opět v našem blízkém okolí a to přesně do Berouna a Rakovníka.

Aquapark Beroun

Tak tady to máme opravdu rádi. Do tohoto bazénu už jsme jezdili před dětmi, ale pobyt s nimi nám potvrdil jeho kvality. A překvapivě to začíná už v šatnách. Do převlékací kabinky se vejde celá rodina, a tak je tento proces mnohem jednodušší. Dítě zkrátka není hozeno na jednoho dospělého člena rodiny. Může se tak mnohem efektivněji zapojit i druhý člen, ať už je to tatínek, děda nebo babička. Nám tenhle způsob tedy velmi vyhovuje. Když se jeden převléká, tak druhý se může starat o děti a naopak. Do sprch se jde samozřejmě odděleně, to zas odsud posud. Hned za namočením ve sprchách na vás už čeká bazén. Najdete tady velký plavecký bazén, u kterého je i parní sauna. A dále na vás čeká svět atrakcí. Pro malé děti je tady skvělý bazén, kde je pro ně vytvořena i parádní skluzavka. Na ní se hezky naučí, že voda nic nedělá a skluzavka je skvělá vodní zábava. Voda v bazénu je teplá, takže značka Ideál. Dále je u bazénu malé brouzdaliště a taky "sprcha" ve formě houby. S dětmi můžete jít i do většího bazénu, kde jsou dva velké bubláky, masážní lehátka, masážní trysky a jeskyně na vytvoření velkých vln. Tento bazén o trochu studenější, ale není to žádná ledárna. Kdyby vám byla přeci jenom zima, tak velká vířivka vám to vynahradí. Pro větší děti a dospěláky jsou zde dva tobogány - jeden uzavřený a druhý otevřený a dvě velké skluzavky. Na otevřeném tobogánu můžete jezdit na nafukovacích duších. Tento aquapark nám prostě vyhovuje všema deseti. Teplá voda i vzduch, pohodlné převlékárny a super vyžití i pro malé cachtali.

AquapRak (neboli Aquapark Rakovník)

Tento bazén není tak dlouho otevřený, poněvadž ho úplně celý přestavěli do moc hezkého zařízení. Dříve tam stál pouze velký bazén na plavání a malý bazén pro učení dětí. Nyní je ještě přistavěn aquapark a taky wellness. Na tomhle místě jsme byli poprvé až nedávno a docela se nám tam zalíbilo. Šatny opět fungují podobně jako v Berouně. Vlezete do velké místnosti se skříňkami a převléknete se v kabince. Jak prosté, ale účinné. Takže zase bod za jednoduchost a funkčnost. Za šatnami najdete malou místnůstku se sprchami a WC. Tak jsme tam hned zamířili, omyli se a šli najít ten bazén. Vyjdete po schodech a narazíte opět na sprchy. Těmi pouze projdete a dostanete se k velkému plaveckému bazénu. Jako můžu vám říci, že jsem tam docela dost bloudila, než jsem našla vstup do aquaparku. Je totiž schovaný vedle bazénu za budkou s plavčíky. Tak teď už to víte a nic vás nemůže překvapit. V části s atrakcemi najdete - divokou řeku, dvě vířivky, dva tobogány a brouzdaliště pro děti. Samozřejmě jsme skoro celou dobu byli v brouzdališti, poněvadž tam mají malou skluzavku, sprchu, žábu která stříká vodu pusou a ještě jeden rozstřikovač. Střídali jsme to s divokou řekou a kupodivu Lexík (4 roky) tady může i na tobogán. Tak toho hned Jíra s Lexíkem využili. Mají tady totiž pravidlo, že dítěti musí být buď deset let, nebo musí měřit 110 cm. A Lexík ve čtyřech letech už 110 cm má, takže skvělý. V jednom tobogánu se jede ve tmě a svítí tam neonové barvičky. To je vám zábava. Za nás je tento aquapark dostatečný a určitě vhodný pro návštěvu s dětmi. Tak ho můžete vyzkoušet a napsat nám, jak se vám tam líbilo.

Jak je z textu vidět, tak tyto aquaparky se nám líbí a proto je doporučujeme. Všude je teplo, čisto a hlavně něco i pro ty malé rarachy, což je na dosti místech problém. A nás by zase zajímalo, jestli jste některý z těchto bazénů již navštívili a jak se vám tam líbilo?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)