Hurá do Farmaparku Muchomůrka

13.08.2021

Tenhle rok (2021) jsme taky navštívili Farmapark Muchomůrka u Svobody nad Úpou. Chtěli jsme tam už minulý rok, ale špatné počasí nám zkřížilo cestu a my to radši vzdali. Teď nás počasí nevypeklo, spíše naopak. Cesta do kopce byla zalitá krůpějemi potu kanoucí z našich čel a zad.

Přímo v obci Svoboda nad Úpou je takové malé parkoviště, kde můžete nechat zdarma auto a vyrazit vstříc kopci a ukazatelům k Farmaparku. Když dolezete k přístřešku ve tvaru muchomůrky, tak už máte za sebou to nejhorší a cíl je skoro nadohled. Za tímto pěkným posezením na vás čekají obřiska z Krkonoš. U každé sochy je kniha, ve které je nějaké moudro. Třeba o tom, že máte v horách zdravit pocestné. Obrů je tam hned několik a cesta vám díky nim velmi rychle uteče.

Vstupné do Farmaparku vám peněženku úplně nevyždímá. Za dospělého chtějí 80 Kč, kromě dědečků. Ti mají z nějakého důvodu slevu 10 Kč. Děti do dvou let neplatí. U kasy si můžete zakoupit dřevěnou kuličku do kuličkodráhy a taky kalíšek s krmením, na to jsme však přišli později.

A co všechno vám Farmapark nabízí? Tak třeba prolézačky, pískoviště, několik domečků ve stylu Hobitína, zkoušku různých sportovních dovedností, kuličkodráhu a hlavně ty zvířátka. Děti se hned vrhly na plochu s hokejkami a řezaly se hlava nehlava. Potom si vyzkoušely golf, basket, házení šipek na terč, tenis a další. Samozřejmě je bavilo lézt po skluzavce, kde byla i drážka na kuličky. Jasně, že to pouštěly všude, kde to šlo a o tom to je. Jen tu kuličku musíte vždycky odněkud vyhrabat. Abyste si kuličku s někým nevyměnili, tak si jí taky můžete pomalovat barvičkami.

Taky jsme museli vyzkoušet kuličkodráhu. No, je na ní vidět, že už má něco za sebou, ale pro dětskou radost to bohatě stačí. Asi jsme moc zhýčkaní z Rakouska, kde jsou opravdu luxusní kuličkodráhy. A ještě musíme zmínit ty zvířata. Po pozemku tam volně pobíhají kozy a ovce, ale nemusíte se bát, že byste šlapali do bobků. Bylo tam opravdu uklizeno. Mimo těchto zvířátek je tam i ohrada, kam můžete vlézt a další zvířátka nakrmit. Jenom si koupíte v kiosku krmení do hrníčku. Až vlezete do ohrady, tak se připravte na boj o žrádlo. Seběhnou se k vám všechna zvířata a vy nebudete mít, kam ustoupit. A kdo všechno se na vás vrhne? Prasata, kachny, husy, slepice, králíci. Já jsem se teda nejvíc bála hus. Ty jejich zobáky byly proklatě blízko mých odhalených stehen. To by byl štípanec jedna radost. Takže dát žrádlo a rychle pryč.

Snad se vám tohle místo zalíbilo a až budete někde poblíž, tak se tam půjdete podívat. Určitě to stojí za to. A ti z vás, kteří už zde byli, jak se vám tam líbilo? A kde si děti zablbly nejvíce?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)