Kadaň pro děti

11.07.2022

Město Kadaň vás jistě velmi mile překvapí, poněvadž v něm najdete mnoho zajímavostí a vyžití pro děti. V Kadani toho je tolik k vidění a zažití, že jsme se rozhodli napsat hned dva články. Nejdřív se podíváme, co zde můžete zažít s dětmi a v druhém článku si projdeme tu historickou část, která bude i pro děti určitě velmi zajímavá. Tak jdeme na to, přece jenom toho musíme dost stihnout.

Možná víte, že ve městě Kadaň vyrůstal Josef Dvořák, který mimo jiné namluvil Maxipsa Fíka. Takže vás jistě nepřekvapí, že tady mají vytvořené Nábřeží Maxipsa Fíka, u kterého právě začneme. My vždycky zaparkujeme přímo pod Kadaňským hradem, kde je dostatek míst na bezplatném parkovišti. Přímo u tohoto parkoviště naleznete hned několik zajímavostí. První z nich jsou kozy, které se pasou přímo pod hradbami. Další je velká plastika Maxipsa Fíka, u které stezka začíná. A nedaleko od ní je kadaňský orloj. Možná si říkáte proč je zde orloj. Taky jsme to ze začátku nevěděli, ale teď už jsme poučeni. Mikuláš z Kadaně se totiž spolupodílel na zdokonalení pražského orloje.

Další atrakcí na nábřeží je půjčovna šlapadel. Můžete se tak projet po Ohři a kochat se výhledem na Kadaňský hrad. Nedaleko od šlapadel si můžou děti zablbnout na prvním hřišti. Najdete zde pár houpaček, skluzavku, kolotoč a další. Vy se mezitím můžete podívat na jez na řece, kde často loví volavka. Dokonce je zde postavena i malá vyhlídka. Na další atrakce si musíte kousek dojít, ale není to žádná závratná dálka. V první řadě narazíte na další sochu Maxipsa Fíka a taky Áji. U této sochy najdete hned několik atrakcí pro děti, ale i dospělé. Proměňte se ve křečka a zaběhejte si v kole, zajezděte si na kole, pusťte si klacík vodním korytem nebo si dejte vodní přestřelku. Ta je opravdu výživná. Tady strávíte poměrně dost času, než si všechny tyhle hračičky vyzkoušíte.

A to pořád ještě není všechno. Když půjdete ještě dál, tak dojdete k hotelu Split, kde si můžete dát něco dobrého nebo jenom zmrzku. Nad hotelem najdete ještě pár herních prvků a taky malý skate park. Když budete mít štěstí, tak uvidíte valící se vodu ze stupně. Nábřeží tady sice končí, ale stezka ne. Můžete vyjít po schodech a po lávce kolem skály nahoru. Po nábřeží se můžete projet i na kole nebo vezměte dětem odrážedla či koloběžky.

Nábřeží máme už zdárně za sebou, tak se podíváme na další atrakce pro děti. Přímo na náměstí najdete Muzeum čarodějnic. Mají zde komentované prohlídky a jejich přibližná doba je tři čtvrtě hodinky. Ještě by vás mohlo zajímat vstupné. Tak dospělý to má za 120 Kč a dítě za 80 Kč (2022). Kousek za náměstím vedle Mikulovické brány se nachází fontána, kde se v horkých letních dnech můžou děti vycachtat. Jen je zapotřebí mít s sebou náhradní oblečení. Děti to většinou za sucha nezvládnou.

A posledním dnešním tipem je Dětský svět Kadaň. Ten se hlavně hodí, když venku prší nebo se žení všichni čerti. Tady se děti rozhodně nudit nebudou. Vstupné za dítě je 150 Kč, dospělí zadarmo. A co zde všechno najdete? Spoustu prolézaček typu Toboga na Zličíně, dráhu na jízdu na bobech, dlouhou skluzavku, opravdu hodně velkých kostek na stavění, střelnici s míčky a taky menší hřiště pro malá prťata. Taky jsou zde k zapůjčení elektrická autíčka. Koupíte žeton na baru a dítě může jezdit. Když budete mít hlad, tak si zde můžete dát i malé občerstvení - pizzu, hranolky, langoš, (takové ty smažené klasiky). Naposledy jsme zde strávili dvě hodiny a úplně utavily děti. Takže úkol byl splněn.

V Kadani třeba ještě najdete velký skate park pro starší děti nebo si třeba můžete vyzkoušet zahrát discgolf. A co je ten discgolf? Je to taková alternativa golfu, takže máte 18 jamek (košů), do kterých se trefujete speciálními frisbee disky. Jako můžeme vám říci, že je to velká psina. Takže určitě někdě vyzkoušejte. Tak co, jak se vám líbilo v Kadani? Je tam opravdu spousta vyžití, že? A to jste ještě neviděli všechno.

Město Kadaň vás jistě velmi mile překvapí, poněvadž v něm najdete mnoho zajímavostí a vyžití pro děti. V Kadani toho je tolik k vidění a zažití, že jsme se rozhodli napsat hned dva články. Nejdřív se podíváme, co zde můžete zažít s dětmi a v druhém článku si projdeme tu historickou část, která bude i pro děti určitě velmi zajímavá. Tak jdeme na to, přece jenom toho musíme dost stihnout.

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)