Korsická zoo (7. část)

11.10.2022

Předposlední den naší dovolené na Korsice jsme museli věnovat dětem, které všechny naše dlouhé cesty a výlety vydržely. Takže jsme zamířili do jediné zoo na ostrově. Jako neměli jsme od ní žádné velké očekávání (podle fotek a recenzí turistů), ale i tak jsme to prostě chtěli vidět a možná i ukázat dětem rozdíl v našich zoo a na ostrově. Aby si vážily těch luxusních zoo plných zvířat. Stejně si myslíme, že jim to bylo úplně putna.

Nicméně jsme vyrazili zase směr město Bastia a jeli skoro do stejného místa, kde stojí ten zvláštní kostkovaný románský kostel (najdete ho ve starších příspěvcích). Přejeli jsme přes hráz umělého jezera a nedaleko od něj už se rozkládá zoo. Na parkovišti jsme byli jako druhé auto, takže nám bylo jasné, že to nemá asi velkou návštěvnost. (Nakonec nás tam několik rodin bylo.) Uvnitř jsme si zakoupili vstupenky - dospělý za 12 Eur a dítě od 3 let za 9 Eur. Dostali jsme k tomu mapu a taky nám bylo vysvětleno, kam můžeme vstupovat a jak zoo nejlépe projít. Taky jsme dostali informaci, že v půl dvanácté bude komentované krmení u lemurů. To jsme si samozřejmě nemohli nechat ujít.

V první části zoo byla zvířata z Austrálie. Takže tam volně skákal klokan, na rybníčku tam plavaly černé labutě. Mohli jsme vstoupit do voliéry s papoušky - andulky, korely, atp. V další asijské části byl velbloud a taky pávi. Jednoho jsme viděli, jak se pere s nějakou kachnou nebo husou. Páv jí vždycky kopl oběma nohama, načež ho kachna začala honit, zakousla se mu do zad a páv jí nemohl setřást. Když se mu to povedlo, tak kachna začala zdrhat a páv zase za ní. Takhle se tam mordovali pěkně dlouho. Dále jsme našli zvířata, která se chovají na statku. Tak samozřejmě zde byli lamy, kozy, prasata, ovce a nějaká ta drůbež. Ke kozám se mohlo i do výběhu skrz takový lanový mostek nad prasaty. U výběhu s prasaty jsme našli velmi zajímavé plody všude na zemi. Byl to takový velký ořech, který v sobě ukrýval další ořech a to mandli. No, jakmile jsme tohle zjistili, tak jsme začali sbírat a cpát si to kapes a do batohu. Spoustu jsme jich snědli na místě a nějaké jsme ještě dovezli i domů. (Klasický Češi.) V africké části se nám líbil pštros. Děti byly celý paf z toho, jak je obrovskej a ještě ke všemu stále klapal zobákem a dělal prostě takový ksichty, že se nedalo nesmát. Kousek od tohohle klauna se nacházel výběh s lemury, do kterého se taky mohlo vejít. Všichni lemuři však byli zalezlí v domečku a nikomu se nechtělo ven, takže nám vážně nezbývalo nic jiného, než vydržet na to krmení. V zoo byli ještě další dvě části, jedna zaměřená na zvířata z Jižní Ameriky a druhá z Evropy. V první části jsme viděli třeba velký papoušky Ara nebo lamy. Ve druhé části s nějvětšími výběhy jsme neviděli už skoro nic. Zvířata byla někde schovaná a ukázala se nám třeba jenom liška (a to pouze na chvilku) nebo pasoucí se krávy.

Když jsme zoo celou obešli, tak jsme zamířili na dětské hřiště. Hned vedle něj je i zastřešené sezení, kde si člověk může oddechnout od sluníčka. Hřiště bylo pěkné, ale velkou nevýhodou byl kovový materiál, ze kterého bylo spousta věcí vyrobena. Je vám asi jasné, jak by děti vypadaly v 30 stupních na kovové skluzavce. (Jako jejich zadky jsme ještě potřebovali.) Tak se aspoň pohoupaly na lanové houpačce. Naštěstí jsme nemuseli moc dlouho čekat a mohli jsme se zajít podívat na krmení lemurů. To bylo vážně skvělý. Lemuři samozřejmě hned vyběhli ze svého úkrytu a dožadovali se mrkve. S ní potom pobíhali mezi námi a museli jsme hodně krotit děti (a možná i sebe), aby si na ně nesáhly.

Nakonec se nám zoo docela líbila a vůbec jsme nebyli zklamaní. Vypadá to tam jako v malém zooparku, kterých je u nás přehršel. Zkrátka to vede rodina, která přímo v tom zooparku bydlí, tak jsme je svou návštěvou alespoň trochu podpořili v činnosti. Po příjezdu do apartmánu jsme se najedli a potom šli samozřejmě k moři. Bez toho by to prostě nešlo. Jako nedělalo by nám problém si zvyknout na to, že si každý den jde člověk zaplavat do moře. Odpoledne jsme ještě vyrazili na nákupy (ať taky něco přivezeme domů), dali jsme si zmrzlinu a děti si ještě zablbly na hřišti v parku.

Tenhle den si snad pořádně užily. V dalším článku už zamíříme domů. Čeká nás výlet do města Bastia, cesta trajektem, noční přejezd Alp a konečně návrat do vlasti. Tenhle díl však nebude tím posledním, protože jsme vám ještě slíbili, že se mrkneme na nějaký tipy, rady a zajímavosti ohledně cesty a pobytu na Korsice. A nás by teda zajímalo, jestli jste navštívili nějakou zoo či zoopark v cizí zemi? A jak se vám tam líbilo?

 Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)