Kouzelné čtení aneb co máme v knihovně

28.02.2021

Zas a opět jsme přidávali článek do aplikace, takže ho máte k přečtení i vy na blogu. Podíváme se na pár knížek z naší knihovničky. Pomalu, ale jistě se nám začíná rozrůstat. 

Minulý týden jsme si ukázali, jak funguje elektronická tužka, kterou ke kouzelnému čtení prostě potřebujete. Bez ní jsou vám knížky k ničemu. Minule jsme si taky představili jednu knihu, která byla součástí balení - Pohádkové učení. Tahle kniha je hlavně pro předškolní děti. Naučí se s ní rozeznávat barvy, tvary a mnoho dalšího, ale to si můžete dohledat v historii článků. Dneska se tedy podíváme na další čtyři knihy.

O PERNÍKOVÉ CHALOUPCE

Pohádku určitě všichni dobře znáte, takže jí nemusíme představovat. V interaktivní verzi je možné hrát kvízy, poslechnout si zvuky zvířat či hlášky jednotlivých postav příběhu. Taky si dítě může poslechnout celý příběh. Na každé straně se dotkne psaného textu a tužka mu ho odvypráví. Tahle knížka je vhodná pro opravdu malé děti. Naučí se na ní ovládat tužku a vyzkouší si jednoduché kvízy. Kniha má pouze 250 zvuků a textů, takže toho v ní tolik nemluví. Pohádku čte Josef Somr a další hlášky říká Zora Jandová. Dětem se bude určitě moc líbit.

ZVÍŘÁTKA NA STATKU

Tahle kniha je pro opravdu malé děti. Je hezky malovaná a děti se díky ní naučí jména a zvuky zvířátek. Celou knihou je doprovází pejsek Čenda, který je na dobrodružné výpravě za ztraceným kůzlátkem. Na konci knihy jsou vyobrazena všechna zvířátka a děti se o nich můžou naučit i další zajímavosti a také básničky. Kniha obsahuje přes 1000 zvuků a textů a namluvil ji Jaroslav Plesl. Určitě je vhodná minimálně od dvou let.

HRAVÉ UČENÍ

Hravé učení je opět zaměřeno na předškoláky. Děti se v knize učí čísla, písmena, roční období, barvy, tvary a spoustu dalších informací. Opět jsou k dispozici kvízy, kterými se dítě své nové vědomosti nenásilně procvičuje. Díky tomu ho "učení" mnohem více baví. Navíc kniha vznikla za pomoci dětské psycholožky. Obsahuje přes 1000 zvuků a textů a namluvila jí Zora Jandová. Učení nebylo nikdy zábavnější.

MŮJ SVĚT

Knihou děti provází sedmiletý Tomáš a ukáže jim, kde bydlí, kam chodí do školy, pojede na návštěvu k babičce, na výlet na hory a mnoho dalšího. Tuhle knihu jsme pořídili jako třetí, ale s jejím nákupem jsme měli ještě počkat. Je už pro větší děti, i když je uváděna už od tří let. Věkové rozmezí je však dost velké (3-12) a je to na knize vidět. Kvízy jsou velmi náročné a měli s nimi problém i dospělí. Hlavně kvůli tomu, že si musíte nejdříve důkladně prohlédnout a vyposlechnout celou dvoustranu a potom zkusit odpovídat na otázky. Musíte třeba vědět, jak se která postava na obrázku jmenuje. Kniha má přes 2000 zvuků a textů a namluvili jí Tereza Dočkalová a Šimon Krupa. Je velmi zajímavá, ale určitě pro starší děti.

Dnes jsme vám tedy představili hned čtyři knihy a třeba se některá z nich u vás doma brzy objeví. Když už máte koupenou tužku, tak knihy jsou výbornými dárky třeba k narozeninám nebo k svátku. Máte některou knihu z dnešní nabídky doma? A jaká se vám nejvíce líbí?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)