Krátký výlet na Hadí skálu

29.10.2021

Zase zabrousíme do krás Krušných hor a podíváme se na jednu malou skalku mezi Horní Halží a Měděncem. Není to na žádný dlouhý výlet, a tak je dobré, to s něčím spojit v okolí. Naše oblíbené místo se nachází nedaleko a všechny tipy najdete zde: https://www.drywetfamily.cz/l/a10-1-o-medenci-v-krusnych-horach/

Na skále jsme už byli dvakrát a vždycky jsme zaparkovali na parkovišti v Horní Halži. Odtud půjdete kolem již bývalé sjezdovky, přes louku a můžete se pokochat výhledem do údolí. Je vidět poměrně daleko do vnitrozemí. Cesta se potom začne svažovat do malého údolí k potoku, kde to pěkně zurčí. Následující část cesty je poměrně nudná, protože prochází mezi chalupami a staveními. Schválně, jestli po cestě najdete krásný kříž. Jakmile dojdete za poslední domy, tak už jste skoro na místě. Půjdete ještě kousek po cestě a potom už šikmo dolů přes louku. Skálu už jistě uvidíte. Než dojdete k samotné skále, tak vás asi upoutají hromady kamenů vybraných z luk kolem.

Místní pán nám říkal, že tam jezdí spoustu lidí a kameny přebírají. Přeci jenom v Krušných horách se dá najít spoustu nerostů či minerálů. My jsme tedy zatím nic moc nenašli, ale vůbec nám to nevadí. My jsme potěšeni i z krásného bílého křemene. Je pravda, že u skály najdete třeba i zelené kameny či zbarvené do červena.

Samotná skála není nijak velká, ale dá se na ní vylézt a děti jistě potěší. Pro ně to bude tak akorát. Můžete jí i obejít a kouknout se na ní ze všech stran. Na místo se ještě budeme muset vypravit, protože jsme zjistili, že se nedaleko nachází ještě další skála. A to se bude muset prozkoumat. Takže se můžete těšit na dodatek.

Ještě vám poradíme, že se dá zaparkovat i opravdu malý kousek od skály. Přímo u hlavní silnice mezi Horní Halží a Měděncem je veliký plac, na kterém můžete pohodlně zastavit. Potom už se vydáte jenom dolů po louce a jste u skály. My jsme se chtěli vždycky projít, a tak jsme vyrazili aspoň z té Horní Halže. Naposledy nás tam chytl takový pěkný zalejvák a než jsme došli k autu, tak jsme byli durch. A jasně, že hned potom přestalo pršet.

A co vy, máte rádi výlety na skály? A už jste navštívili naší oblíbenou obec Měděnec? Opravdu to stojí za to.

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)