Krimmelský vodopád a Černé jezero

27.06.2022

Poslední den naší dovolené byl vyhrazen pro cestu ke Krimmelskému vodopádu a ve zbytku času odpoledne jsme se měli přesunout ještě do města Kitzbühel. Tam jsme měli v plánu navštívit Schwarzsee, které by mělo mít poměrně teplou vodu na to, že je v horách. Tak se na to mrkneme, co?

Krimmelský vodopád už jsme navštívili v roce 2017, článek o něm už je taky publikován na blogu, takže si ho tady připomeneme: https://www.drywetfamily.cz/l/zabava-s-krimmelskym-vodopadem/ a mrkneme, kam jsme došli tentokrát. Minule se nám totiž nepovedlo vylézt až nad horní vodopád a došli jsme pouze kus nad Střední vodopád. Krimmelský vodopád je totiž rozdělen hned na tři části - Dolní, Střední a Horní. Vyškrábat se však jen za střední část vodopádu vyžaduje dost vůle. Cesta vzhůru je totiž pěkně do kopce a když nad sebou vidíte spoustu nekonečných zatáček, tak vás pochod přestává bavit. (Já jsem navíc v roce 2017 byla těhotná, takže to pro mě bylo jako lézt na Mont Blanc.)

Na výletě k vodopádu nám zase pršelo, zase jsme promokli hned na první vyhlídce a kopec nebyl o moc mírnější než minule. S malými dětmi je tenhle výlet dost náročný. Tlačit kočár, nést dítě v nosítku či krosně, či táhnout ho za sebou, abyste někam došli je vážně náročné ze všech perspektiv. Naše děti to zvládly skoro ke střední části, ale potom už to dál prostě nešlo. Část výpravy se tedy vrátila do restaurace a zbytek se vydal vzhůru k Hornímu vodopádu.

Cesta od mostu, kde jsme skončili poprvé, byla ještě mnohem náročnější. Převýšení cca 150 m na několika zatáčkách znamená stoupání skoro po čtyřech. Ještě nám do toho začalo pěkně pršet, takže jsme si výstup opravdu užili. Cestou vzhůru se můžete zastavit hned na třech vyhlídkách. Na samotném vrcholu je plošina nad vodopádem a vidíte odtud celé údolí i místo odkud jste vyráželi. To jako teď musíme celý ten kopec seběhnout? No, byla to pěkná zátěž na kolena, ale dali jsme to tedy dost rychle. Přece jenom pršelo, část posádky byla už dlouho v hospodě, takže bylo načase spěchat.

Po rychlém sestupu přestalo na chvíli pršet. Ještě jsme si nakoupili nějaké ty suvenýry, abychom taky něco přivezli domů. Hned vedle infocentra se nachází WasserWelten Krimml, do kterého jsme s dětmi znovu nešli. Opět začalo pršet a při takovém počasí jsme chtěli být radši schovaní pod střechou a taky se převléci z těch promočených hadrů.

Poslední zastávkou bylo Schwarzsee v Kitzbühlu. Odbočku k němu jsme našli bez problémů, zaparkovali jsme přímo u něj a vyrazili na cestu. Procházka kolem jezera má cca 2 km, takže to bez problémů zvládnete. Děti zde můžete i šoupnout do kočáru, cesta je široká a pěkně upravená. Při procházce narazíte na cvičební prvky, na kterých můžete například vyzkoušet svou rovnováhu. Taky jsou zde informační tabule, na nichž se často vyskytuje bobr. Dokonce zde uvidíte i dobří domečky a upozornění, že se v jejich blízkosti nemáte koupat. Na druhé straně jezera jsme našli vstupy do vody a poměrně dost lidí šlo i plavat. Polovina naší posádky to taky nevydržela a vrhla se do jezera. Voda opravdu nebyla vůbec studená. Jako nečekejte žádný termál, ale rozhodně zde neumrznete. Téměř na konci trasy jsme narazili na pěknou zahrádku, kde jsme si mohli prohlédnout včelí úly. Včelky pracovaly ostošest. Taky jsme využili verandu zahradního domečku, která nás skryla před rychlou a vydatnou přeháňkou.

Tímto výletem jsme zakončili naše putování po Rakousku. V jedenáct hodin v noci už jsme vylézali z auta před domem a šli si pořádně odpočinout do postelí. Tímto článkem však Rakousko ještě nepustíme, poněvadž nás čeká ještě jeden celodenní výlet, o který se s vámi chceme podělit. Takže se máte ještě na co těšit. Zajímalo by nás, koho z vás už pořádně pocákal Krimmelský vodopád? A jestli jste náhodou nezamířili i k tomu Černému jezeru?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)