Lanovkou na Grünwaldkopf a zábava se zvířátky

07.03.2022

Na konci minulého dílu o Rakousku jsme vám prozradili, že se vydáme lanovkou na kopce přímo u našeho apartmánu. Moc jsme se na to netěšili, ale jak brzy uvidíte, tak i tenhle kopec má, co nabídnout. A aby toho nebylo málo, tak přidáme tip na další koupání a taky zábavu se zvířátky. Tak jdete na to, poněvadž je toho vcelku dost.

Autem jsme sjeli od našeho apartmánu na parkoviště k lanovce, kde jsme si museli v pokladně vyzvednout jízdenky. Tady nám karty přímo nefungovaly. Lexík dostal od pána u lanovky pitíčko na cestu, pomohl nám s kočárem do kabinky a už jsme si to frčeli nahoru. Na horní stanici jsme hned zjistili, jaký je zdejší maskot - Králík. Takže jsme se s ním hned vyfotili. Taky jsme se pokochali krásným výhledem, jak do údolí, tak na jezero, které nás teprve čekalo.

První a velmi dlouhá zastávka byla u kuličkodráhy. Zakoupíte si dřevěnou kuličku (2 Eur/kus), která vám již zůstane a jdete se bavit. Uložíte kuličku do dráhy a utíkáte vedle ní. Kulička projíždí třeba kravskými zvonci a rozeznívá je, padá do trychtýře a opět vyjíždí atp. Děti tady stráví opravdu hodně času, s tím teda počítejte. I Lexík, kterému bylo dva a půl roku běhal kolem kuličkodráhy nahoru a dolů minimálně půl hodiny a vůbec od ní nechtěl. Museli jsme mu slíbit, že tam ještě půjdeme při zpáteční cestě.

Od kuličkodráhy jsme se přesunuli dolů k jezeru, kde jsme okamžitě zamířili k lodičkám. Tady si totiž můžete zadarmo vypůjčit lodičku s vesly, nebo šlapadlo. Ještě k tomu si můžete v bedně na mole vybrat záchrannou vestu. My jsme jí nasadili jenom Lexíkovi, poněvadž jako vodáci sice nic nepodceňujeme, ale kdybychom se měli převrhnout na rovném jezeře v člunu, tak by bylo něco špatně. Krásně jsme se projeli po jezeře a byli z tohohle zážitku naprosto nadšení.

Díky kartě jsme se mohli svézt ještě jednou lanovkou, která vedla do dvou tisícové nadmořské výšky, čemu jsme tedy neodolali. Byl v tom jediný problém, tady už nebyla kabinka, ale šestimístná sedačkovka. Takže jsme se zeptali obsluhy, jestli můžeme dole nechat kočár, který jsme si tedy připnuli zámkem na kolo a mohli jsme nasedat. Lexíka jsme měli na klíně, aby náhodou nevypadl, přece jenom na takové lanovce jel poprvé. Z konečné stanice se mohlo jít zase dál na kopec, což by se nám jistě líbilo, ale s těhotenským břichem a malým dítětem se nám tam moc nechtělo. Takže jsme zvolili cestu pouze dolů.

Cestou dolů jsme našli několik jezírek a taky vyhlídek. Taky jsme si ještě sáhli na poslední pozůstatky sněhu. U jednoho jezera byl dokonce vor, na kterém jsme se zase mohli svézt. Takže jsme toho samozřejmě využili. Potom nás už čekalo vyzvednutí kočáru a slíbený oběd v místní restauraci. U ní byla naprosto skvělá atrakce pro děti. Byla zde postavena umělá kráva, kterou jste z části naplnily vodou a potom jste jí mohli zkusit podojit. Po vydatném obědě jsme ještě obešli jezero a našli vodopád a taky koupající se děti. Všude byl sice zákaz koupání, ale nikdo to neřešil. Ještě jsme se museli zastavit u kuličkodráhy a potom už šupem dolů. Ještě jedna informace, i zde si můžete vyžádat herní plánek pro děti, aby ten výlet měly ještě více zpestřený.

Po odpoledním spánku jsme ještě zamířili do blízkého Untertauern, kde jsme našli Wildpark und Kinderland. Najdete zde poměrně dost druhů zvířat - lamy, koně, prasata, králíky, pstruhy, ovce, daňky a mnoho dalšího. Téměř všechna zvířata si můžete volně drbat a chodit k nim do výběhu. My jsme navíc viděli i prase mimo výběh, které se snažilo ukrást jídlo u koní. Lexíka nejvíce bavilo chodit krmit ryby v jezírku. My jsme díky tomu přispěli na chod tohoto úžasného místečka alespoň nějakým tím eurem. Vstup je totiž zdarma. A mimo zvířat zde najdete i dětské hřiště a pro nás nejzábavnější součást šlapací káry. Na jednom hřišti si totiž tyhle šlapadla můžete půjčit a vyřádit se na nich.

Posledním tipem je ještě koupací jezírko, které je opět zdarma a nachází se přímo nad výběhem s koňmi. Uprostřed tohoto jezírka stříká umělý gejzír. Parádní místečko na odpočinek a vyblbnutí ve vodě po dnu stráveném na kopci.

Další den je tedy za námi a co nás čeká již v posledním díle tohoto putování? Podíváme se na další kopec Hochkönig nad městem Mühlbach a potom přejedeme skrz Salzburg k jezerům a u jednoho z nich se utáboříme. I příště se bude, na co těšit. 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)