Lumina Park

27.10.2022

Nedávno jsme se dozvěděli, že je v Praze velmi zajímavá podívaná, která má však omezenou dobu působnosti. Takže pokud budete chtít vyrazit do Lumina Parku, tak na to máte čas pouze do února 2023. A co vůbec v Lumina Parku uvidíte? Tak na to se hned mrkneme.

Nejdřív se však podíváme, kde se dá zaparkovat a kde ten Lumina Park najdete. Tak místo určení je u nádrže Džbán v Divoké Šárce. Pokud se sem budete chtít dostat městskou hromadnou dopravou, tak byste měli dojet na Veleslavín. Odtud je to opravdu jen kousek. A když pojedete autem, tak se nemusíte bát, že u parku nezaparkujete. Je zde opravdu velké neplacené parkoviště. Ještě se mrkneme na vstupenky a otevírací dobu. V pondělí je zavřeno, úterý až čtvrtek je levnější vstupné - dospělý za 220 Kč, dítě od 2 let za 190 Kč a rodinná vstupenka za 750 Kč. Pátek až neděle a svátky je vstupné o něco dražší - dospělý za 250 Kč, dítě za 220 Kč a rodinná vstupenka za 850 Kč. 

Tak a teď když už známe všechny informace okolo, tak se konečně podíváme, co v tom Lumina Parku vůbec uvidíte. Tak jedná se o světelnou atrakci s tématem Alenka v říši divů. V parku je vytvořena kilometr a půl dlouhá stezka, kolem které jsou rozmístěny světelné postavy z pohádky, příroda je různě nasvícena a taky je na několika místech i zvuková kulisa. Celou dobu musíte sledovat bílého králíka, který je vaším průvodcem na cestě stejně jako jím byl pro Alenku. Je zde spoustu míst, kde si můžete pořídit zajímavou fotku do rodinného alba. Taky je na konci několik atrakcí pro děti. Jednou z nich je třeba kolotoč, ale co dalšího park nabízí už vám neřekneme, abyste se měli, na co těšit. 

Rozhodně návštěvu téhle atrakce doporučujeme, poněvadž naše děti z toho byly totálně nadšené a vůbec nechtěly odejít. Ještě je dobré vědět, že tahle atrakce je samozřejmě zpřístupněna až po západu slunce, aby světélka pořádně vynikla. Tak co, nalákali jsme vás k návštěvě? Nebo už jste v Lumina parku byli? A jak se vám tam líbilo?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)