Lyžování s dětmi v Krušných horách

11.01.2022

V tomto článku jsme si pro vás připravili několik míst, kde se i vaši nejmenší naučí základy lyžování. Krušné hory jsou poměrně dlouhé a my se zaměříme pouze na jednu část a tím je Boží Dar a jeho okolí. Tak jdeme na to, poněvadž nás toho čeká poměrně dost. Aspoň budete mít z čeho vybírat.

1. Ski areál Alšovka

V prvé řadě se vydáme za nejlacinější alternativou a postupně budeme finanční zátěž navyšovat. Alšovka je taková malá sjezdovka, která však uspokojí malé i velké lyžaře. Je zde k dispozici krátký dětský vlek (poma) a k němu krásná pozvolná louka. A pro zdatnější je zde i druhý vlek (opět poma), který má 550 m. K dispozice je zde i půjčovna vybavení a také lyžařská škola. Na sjezdovce je i několik občerstvení. A kolik zde zaplatíte za celodenní permanentku? Dospělí 390 Kč, děti od 7 do 15 let 250 Kč (rok 2022). To by šlo ne? Výhodou je, že malý vlek jezdí krásně pomalu, takže nebudete mít problém s nasedáním a děti se jistě brzy naučí jezdit i sami. Tohle je zkrátka ideální místo pro začátečníky. 

2. Ski areál Plešivec

V tomto areálu se nachází moc hezký dětský park, kde máte k dispozici čtyři pojízdné pásy, dětský lyžařský kolotoč a další zábavné prvky pro výuku na lyžích. Vstupné do tohoto parku je 50 Kč za dítě a 100 Kč za dospělého na celý den. (Můžete zde učit dítě i bez instruktora.) Ale samozřejmě je zde i lyžařská škola a taky půjčovna veškerého materiálu. Když bude mít jeden dospělý zakoupen celodenní skipas (850 Kč), tak má dítě tento dětský park zadarmo. Na učení je to zde vážně skvělé a děti to bude jistě bavit. Dětský park je přímo u parkoviště, takže se k němu taky nemusíte nijak složitě dostávat. Jinak celý areál Plešivec je moc pěkný, jak pro začátečníky tak i pro pokročilé borce. 

3. Ski areál Novako (Boží Dar)

Tohle je opravdu maličký areál, ale opět pro učení naprosto ideální. Je zde jeden vlek (poma) a taky jeden pojízdný koberec. Opět si zde můžete zaplatit lyžařského instruktora a všechno vybavení si půjčit. Délka sjezdovky je cca 350 m a nemusíte se bát žádného prudkého kopce. Je zde pouze mírný svah pro opravdu první krůčky na lyžích. Nevýhodou je občas lokace, poněvadž vlek je umístěn na otevřené pláni, kde nebývá dost často hezky. Je zde ještě jedna zajímavost a tím je jízda na snowtubingu. Když dítě omrzí lyžování, tak se můžete vyblbnout i jinak. Ještě vás jistě zajímá, kolik zde zaplatíte? Tak dospělí to bude mít za 370 Kč a dítě (7-12 let) za 270 Kč. Jízda na pohyblivém koberci je 120 Kč za dítě na dvě hodiny

4. Ski areál Klínovec

Ještě minulý rok bychom vám tady uvedli další dvě alternativy - areál Hranice a sjezdovka Za Prahou na Božím Daru, ale bohužel už je schramstl megalodon Klínovec. Takže jsou teď ceny úplně všude stejné, no radši se něčeho podržte, abyste náhodou nespadli ze židle. Ski areál Hranice je totiž na stejné louce jako Novako a tudíž má i stejnou délkou. Jen je zde k dispozici kotva. Samozřejmě zde najdete i lyžařskou školu skoro jako na každé sjezdovce. Tahle malá louka se vám už opravdu nevyplatí poněvadž za celodenní permanentku zaplatíte 980 Kč a děti 590 Kč. To samé již platí o skvělé učící sjezdovce Za Prahou. Krásně široká a pozvolná louka s vlekem ve formě kotvy. Odtud si aspoň užijete i celý areál, pokud již budete mít zkušenější děti. Celý areál je propojen různými nábližkami, takže se dostanete až na druhou stranu Klínovce. Ještě je zde k dispozici další alternativa a tou je malý vlek (poma), který je přímo v areálu Klínovce a ten má "zvýhodněné" jízdné. Za den zde dospělí zaplatí 490 Kč a dítě zrovna tak. A aby toho nebylo málo, tak je zde ještě jedna možnost a tím je dětský park Primáček u Huga (u parkoviště v Jáchymově). Jsou zde pojízdné pásy a další atrakce pro děti. Tento park můžete využít i zdarma pokud je dítě mladší 6 let. No a děti nad 6 let zaplatí 80 Kč na celý den. Samozřejmě je zde zase možnost pobytu zdarma po zakoupení skipasu jako je tomu ve skiareálu Plešivec. Tohle je tedy ta nejdražší alternativa, kde naučit svoje dítko nebo i dospělého začátečníka na lyžích či snowboardu. Do areálu Klínovec jeďte až po řádném nastudování jízdy, abyste si to všechno užili do sytosti.

Snad se vám budou naše rady hodit a budou vám ku prospěchu. Zima je v plném proudu, děti jsou velmi učenlivé a jistě vám brzy budou dělat radost, jak jim to z kopce šupajdí. Tak třeba někdy na svahu. Jo a ještě jedna věc, kdybyste znali další tipy pro začátečníky, tak klidně sem s nimi. 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)