Mladé Buky = ráj pro děti
Na tomto místě už jsme vážně strávili hodně času. Minulý rok jsme zde také pobývali v apartmánu a vyráželi na výlety do okolí. Odpoledne jsme však vždy zavítali k lyžařské sjezdovce, kde je mimořádné vyžití pro děti, ale i pro dospělé. Co všechno se zde dá dělat, se dozvíte dále.
Poprvé nás do Mladých Buků vzal známý, abychom si vyzkoušeli bobovou dráhu. Věděl totiž, že tady je opravdu levná a navíc kilometr dlouhá, což jen tak někde nepotkáte. Určitě se vyplatí koupit minimálně 5 a více jízd. Je to potom levnější. A navíc byste stejně po první jízdě přikupovali další, protože je to fakt pecka. Na bobu můžete jet s dítětem a nemusíte se bát, že ho někde vytrousíte. Oba pasažéři si musí zapnout bezpečnostní pás a dítě před vámi si navíc přidržujete nohami, takže no stress. Cesta nahoru trvá cca 20 minut, ale ta následná jízda vám uteče jako voda. Na této bobovce se nemusíte bát, že někde vylítnete, takže to klidně pusťte naplno, ať to stojí za to.

My jsme vždycky jeli téměř bez brzd, ale občas se vám může stát, že před vámi jede někdo mnohem opatrněji a brzy ho dojedete. Už při nasedání do bobu je dobré, si vytipovat lidi před vámi, abyste jízdu jen tak nepromarnili. K bobovce si dovolíme ještě jednu věc. Lexíka jsme na ní vzali ve dvou letech a Vikinku v roce a půl. Oběma se to vždycky líbilo. Takže se nemusíte bát vzít i velmi malé dítě. Určitě bude nadšené. Ještě jedna perlička. Vikinka nám minulý rok při jízdě nahoru usnula, ale dolů si to potom ještě užila. Jasně, že hned potom šla spát do auta a na bob už jsme jí netahali.
První atrakci máme za sebou a teď se ještě mrkneme na druhou. Ta je taky dost nadupaná. Kousek od bobovky se nachází Baldův svět. V něm najdete spoustu vodních prvků, skluzavky, tobogány, trampolíny, letní tubing, 3D bludiště, minizoo a taky Čertovskou stezku. No prostě, tady strávíte celé odpoledne. Lexíka samozřejmě nejvíc zajímala voda a vše, co je s ní spojené. Je vám asi jasné, že sem musíte vzít plavky nebo minimálně náhradní oblečení, protože suché děti odtud nedostanete. Nám se to taky nepovedlo. Lexík nám šel a šel jedním kanálkem a najednou tam byl po pas. Naštěstí jsme na to byli vybavení. Moc hezká je i ta Čertovská stezka, kde je několik krásně vyřezaných čertů a k nim i nějaké to povídání.
Určitě ještě musíme zmínit zdejší občerstvení. Zaprvé bufet přímo u bobovky je naprosto excelentní. Mají zde výborné palačinky, zmrzliny, ledové tříště a mnoho dalšího a navíc to vždycky bylo poměrně levné. Zadruhé hamburgery vedle restaurace. Dělá je tam jedna paní a jsou naprosto úžasný. To si pošmáknete. No a zatřetí musíme doporučit i restauraci Kravín. Byli jsme zde několikrát na jídle a nemůžeme si stěžovat. Porce byly vždy velké a poměrně rychle na stole, což s dětmi jistě oceníte.
To jsme ten náš výlet krásně zakončili jídlem, že? Nás by
samozřejmě zajímalo, jestli už jste někdy byli v Mladých Bukách a co se
vám tam líbilo nejvíc?
Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)