Mluvící tužka, to je úlet...

18.02.2021

V týdnu jsme opět přidávali článek do aplikace Tezu pro maminky, tak toho využijeme i tady. Když už nad tím strávíme nějaký ten čas, tak je to škoda jenom někam založit, že? Dneska se podíváme na elektronickou tužku od firmy Albi. O tom se nám v dětství mohlo jenom zdát. 

Lexíkovi jsme jí pořídili (čti: koupil to samozřejmě Ježíšek) předminulé Vánoce. Naivně jsme si mysleli, že ho to třeba donutí mluvit. Bude po tužce pěkně opakovat, když už to nechce dělat po nás a taky abychom ušetřili hlasivky. Tužka mu přeci všechno řekne a přečte, no to je prostě paráda. No, tak bohužel to nedopadlo podle našich představ, ale i tak se mu to moc líbilo a líbí dodnes. (Mluvit nezačal, knížky jsme si s ním stejně museli prohlížet a znovu vše opakovat po tužce.)

Co jsme tedy pořídili?

Existuje několik variant balení přímo s tužkou. Nám se nejvíce zalíbilo Pohádkové učení. Přímo v balení máte jak elektronickou tužku, tak i jednu knihu. Tahle kniha je pro děti od třech do sedmi let. Víceméně je to učení pro předškolní děti. V knize se učí barvy, tvary, části těla, čísla nebo protiklady. Na každé dvoustraně je namalována spousta věcí - např. co všechno patří do dětského pokoje nebo jak to vypadá u maminky v kuchyni. Děti se pomocí dotyku tužkou na obrázek dozví, jak se daná věc jmenuje. Nemusíte to tedy říkat vy. (Pořád nechápeme, jak to celý funguje. Je to jako kouzlo.)

A co dalšího se v knize ještě ukrývá?

Děti si můžou pustit tři různé kvízy na každé dvoustraně. Jeden kvíz se vždy věnuje věcem na obrázku, druhý kvíz učí děti např. barvy a třetí kvíz je ve formě hádanek. Dítě vyslechne zadání a potom se musí dotknout správného obrázku. Pokaždé má tři pokusy a každý kvíz obsahuje pět otázek. Samozřejmě se pokaždé otázky mění, takže nevíte, co na vás bude čekat příště. S kvízy budete muset menším dětem pomoci, ale zaručeně je to bude bavit. Dále si můžete poslechnout příběh nebo písničku. Příběh je o zvědavém skřítkovi Zvídálkovi, který doprovází děti celou knihou. Písnička se vždycky věnuje učební části. Například poslechnete si písničku o barvách nebo protikladech. Pro větší děti se nabízí ještě jedna vychytávka. Můžete se o všech věcech na obrázcích dozvědět mnohem více informací než jejich pouhý název. Zkrátka kniha vás jen tak neomrzí a bude provázet vaše děti poměrně dost dlouhou dobu.

Pohádkové učení namluvili Veronika Khek Kubařová a Lukáš Příkazký, takže se to moc hezky poslouchá. Tahle kniha má přes 1400 zvuků a textů, podle toho se také můžete při výběru dalších knih orientovat. Prvotní náklady jsou sice vyšší díky elektronické tužce, ale následné přikupování knih, už není tak hrozné. Z těch všech pozitiv nám tedy vyplývá, že elektronická tužka od Albi vážně stojí za koupi. Určitě z ní budou mít děti velkou radost.

Máte doma elektronickou tužku? Baví to vaše dětičky? A jaké knihy u vás zatím vedou?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)