Na návštěvě u Hurvínka

09.12.2022

O tom, že pojedeme do divadla na Hurvínka už jsme doma mluvili poměrně dlouho, ale pořád jsme se k tomu nemohli nějak rozhoupat. Však to určitě dobře znáte. Konečně se však můžeme pochlubit, že mise byla úspěšně splněna. Na čem jsme byli? Jak se to dětem a nám dospělým líbilo? A jak to v divadle vypadá? To se vše dozvíte dále. 

Divadlo Spejbla a Hurvínka se nachází jak jinak než v Praze (to asi víte) a dokonce nedaleko divadla Semafor v Dejvicích. Repertoár divadla je pěkně bohatý, takže si stačí jen vybrat, co by tak děti nebo i dospělé mohlo bavit. Můžete totiž vyrazit na představení pro opravdu malinké děti (hra: Žeryčku,hop), potom klasické představení pro děti (určitě ho vydrží už tříleté dítě) a nebo představení pro dospělé, které se vždy hraje od 19 hodin. Jinak jsou představení buď dopoledne nebo odpoledne. Nám více vyhovovalo právě to dopoledne ve všední den, kdy si můžete rezervovat lístky na pokladně. Tyto představení jsou totiž hlavně pro mateřské školky a taky pro školy. Vy pouze doplníte stav, když je místo. 

Na pokladně jsme tedy získali lístky do úplně poslední řady, ale byli jsme poučeni o tom, že nás třeba umístí jinam, když bude někde blíže místo. Nakonec nám to vyšlo a seděli jsme v šesté řadě a viděli vše naprosto perfektně. Takže tip pro vás: Ideální jsou řady tak od páté do desáté. Nemusíte se však s většími dětmi bát až té poslední řady, poněvadž hlediště je skvěle udělané, aby bylo na jeviště krásně vidět. 

A teď na co jsme s dětmi vyrazili. Hra se jmenuje Hurvínkův Mikuláš a byla vážně perfektní. Stejně tomu bude u všech her, které má divadlo nastudované. Hurvínek se Spejblem a Žerykem prostě nikdy nezklame. Baví se u něj jak děti, tak i dospělí. Celá hra má cca hodinku a rozdělena do dvou částí, aby se děti mohly trochu proběhnout. Uteklo to jako voda a děti to krásně vydržely. Určitě se toho nemusíte bát. 

Zajímavosti v divadle. Přímo před divadlem je lavička s kovovým Hurvínkem a Spejblem. Hned u pokladny na vás čekají loutky a můžete se s nimi vyfotit. Tím to ještě nekončí. Sejdete po schodech do místnosti, kde se dá třeba svačit a tam jsou další loutky, jak ve vitrínách, tak i dvě velké loutky, které můžete částečně ovládat. To se dětem samozřejmě hodně líbilo. 

Divadlo nás hodně nadchlo a určitě vyrazíme na další představení. Pokud jste ještě představení nevyzkoušeli, tak to rozhodně někdy napravte, protože to vážně stojí za to. Taky jste jezdili jako děti se školkou či školou na Hurvínka? Nebo ho znáte pouze z televize?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)