Na skok v Žinkovech

08.02.2022

Tenhle výlet bude opravdu krátký, ale určitě stojí za to se zde zastavit. Když budete mít někdy cestu kolem Nepomuku, tak to vezměte delší cestou přes městys Žinkovy. My jsme sem zabloudili, díky našemu kamarádovi, který zde koupil domek. A jednoho krásného dne jsme mu prostě oznámili, že u něj přespíme, až budeme na závodech. V Žinkovech totiž stojí taková netradiční stavba, kterou jsme prostě museli vidět naživo.

Nejdřív to však vezmeme přes to metrocity a nakonec dojdeme i k té záhadné stavbě. Cestou jsme potkali moc pěkný kostelík, obrovský rybník s názvem Labuť a taky krásný domov seniorů, ve kterém by si přál dožít snad každý. Samozřejmě jsme si dělali srandu, že v tom pěkném domově určitě žijou ošetřovatelky a ti chudáci senioři jsou zaparkovaní někde v rozpadlém domečku na zahradě, ale nejspíš tomu tak nebude.

A právě kousek od toho báječného domova pro staroušky je ta vyhledávaná stavba - zámek Žinkovy. Jako při příchodu vás můžou zastrašit cedule vstup zakázán, soukromý majetek, ale když se budete chovat normálně, tak se do areálu normálně chodí. Samozřejmě se nepodíváte dovnitř, ale stejně je ten zámek jistě "hezčí" zvenku. Zámek má totiž společnost z Lichtejnštejnska a nechává ho opravovat. Za nějaké ty roky, když s ním nikdo nic nedělal, tak začal chátrat a tak buďme rádi, že se toho někdo ujmul a nenechá tuhle prazvláštní stavbu spadnout. Zámek je totiž z každé strany jiný, není vůbec symetrický a je prostě tak nějak zpatlaný dohromady, ale kupodivu vypadá vcelku hezky. Každý si tam najde to svoje, co se mu líbí. Dříve byl tento zámek dokonce postaven jako vodní hrad, který se ale postupem času začal přebudovávat a předělávat, takže z něj nakonec vzniklo tohle.

Zámek není jistě jediným zajímavým místem v této lokalitě, ale tipy na výlet si už budete muset vyhledat sami. My jsme totiž byli vyhladovělí ze závodů a od zámku to vzali téměř tryskem zpátky na grilování. Tak třeba někdy příště najdeme i další zajímavosti a hned vám je sem naservírujeme. Samozřejmě si dáme otázku na závěr: Kdo už tuhle stavbu navštívil?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)