Návštěva Triassic parku ve Waidringu

19.04.2022

V poslední den dovolené jsme se vydali prozkoumat pláž nedaleko našeho kempu (to bylo tedy brzy, že?) a taky jsme se přesunuli do města Waidring. Tam na nás čekala poslední lanovka a s ní i návštěva takového jurského světa. Na závěr našeho putování jsme dojeli k německému moři Chiemsee a projeli se lodí po jezeře. O tom už jsme vám však psali a tenhle výlet byl zařazen do sekce Německo. Tady máte rovnou odkaz, ať to nemusíte hledat: https://www.drywetfamily.cz/l/chiemsee-aneb-jizda-po-nemeckem-mori/.

Ráno jsme se tedy sbalili a jelikož jsme měli dostatek času, tak nás napadlo se jít ještě podívat na nedalekou pláž k jezeru. Bylo to opravdu kousek a naprosto skvělý. Jezero je zde málo hluboké, takže se tady můžou cachtat i malé děti. Pro dospěláky je zde dlouhé molo do vody, aby se nemuseli tak dlouho brodit. Vstup je zde zdarma, což je taky velkou výhodou. Takže tuhle pláž určitě využijte, nachází se hned vedle Panorama campu u Zell am See.

Po procházce už nás čekala ne moc dlouhá jízda do města Waidring. Z Zell am See se jede krásným údolím mezi vysokými skalami, zkrátka je zde čas na pěknou kochačku. Lanovku ve Waidringu najdete bez problémů, přímo u ní je veliké neplacené parkoviště. Zajímavostí je zde lanovka, respektive tvar kabinek. Jsou totiž kulovité a vejde se do nich opravdu dost lidí. Po výstupu z lanovky jsme vyšli kousek do kopce, podrbali pár kraviček a už nás vítal Triassic park. Opět si nezapomeňte v pokladně zažádat o herní plánek pro děti, aby mohly plnit úkoly.

První část bylo takové mini muzeum, kde se muselo najít pár odpovědí na otázky. Z muzea se rovnou vyšlo do obchodu se suvenýry. A dále na vás čeká několik cachtacích jezírek, dinosauři, prolézačky, skluzavky, vykopávky dinosauřích koster, hledání zkamenělin nebo třeba zajímavá vyhlídka a jeskyně plná drahokamů. Určitě dlouho skejsnete u jezírek, kde se děti budou brouzdat a taky u vykopávek. Na těchto místech jsme byli většinu času. Potom jsme dětem řekli, že taky musíme dokončit ty úkoly, aby něco dostaly, takže jsme se hnuli z místa. Došli jsme na vyhlídku, na kterou spousta lidí ani nevkročí. Je totiž ve tvaru dinosauří nohy a hlavně je celá ve vzduchu nad opravdu velkým útesem. Navíc je prosklená a některé části jsou dokonce z kovových mřížek, takže se krásně podíváte na propast pod vámi. Ještě ke všemu se dost hýbe, což na důvěře moc nepřidává. Ani my jsme zde moc dlouho nepobyli. Radši jsme šli dále. Po cestě jsme ještě narazili na spoustu dinosaurů a taky na jeskyni, kde byli nasvícené různé minerály. Poslední částí, kam jsme museli zamířit bylo velké jezero na kopci, kde se z vody vynořoval nějaký pravěký ještěr. Navíc byl odtud krásný výhled do údolí.

Po vyplnění všech úkolů ze sešitu jsme ho odevzdali v obchodě se suvenýry a děti dostaly dárečky. Placku s logem Triassic parku, minerál a ještě sladkost. Po vyzvednutí odměny jsme ještě zamířili do místní restaurace. Je zde taková veliká jídelna, kde si naberete, co budete pít a jíst a u pokladny to zaplatíte. Nic úžasného, ale hlad nám to zahnalo. Z restaurace už jsme zamířili lanovkou dolů, aby si děti odpočinuly na poslední část naší dovolené.

Možná vás bude opět zajímat, kolik nás tahle čtyřdenní dovolená stála. Opět jsme se vešli do 15 tisíc i s ubytováním, stravováním v restauracích, projetou naftou a všemi výlety. Určitě se dá v Rakousku ušetřit na jídle, když se nebudete stravovat v restauracích. To je asi největší položka ve výdajích. Druhou velkou položkou jsou jízdenky na lanovkách. My máme zatím výhodu, že za děti neplatíme. Až budou větší, tak se to samozřejmě dost promítne do konečné ceny dovolené.

Nyní máte od nás několik tipů, kam vyrazit do Rakouska a věříme, že se vám na všech zmíněných místech bude líbit. My se tam znovu vrátíme hned v červnu tohoto roku a třeba přidáme dalších pár zajímavostí, kam zamířit. A otázka na závěr: Tak kdo z vás už navštívil Rakousko a kde se vám nejvíce líbilo?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)