Pár tipů z Plzně

03.08.2022

Nedávno jsme byli celý víkend v Plzni, tak bychom vám mohli ukázat pár zajímavých tipů, co můžete v Plzni zažít. Asi hlavně s dětmi, ale pro dospěláky to bude určitě zajímavé. O Plzni bude následovat hned několik dílů, poněvadž těch míst je tam přece jenom docela dost. V tomhle díle se koukneme na náměstí, do Muzea loutek, do Muzea strašidel a potom vyrazíme do Škodalandu, kde je toho fakt spoustu. Tak jdem na to.

Nejdřív se vydáme na náměstí Republiky, které je jedno z největších v Evropě. Najdete na něm krásnou katedrálu sv. Bartoloměje, která se pyšní nejvyšší kostelní věží v ČR. Při Noci kostelů jsme se jednou vydali do prostor půdy této věže a byl to opravdu skvělý zážitek. Do těchto prostor se dostanete i mimo akci Noc kostelů, poněvadž součástí vstupenky na Plzeňskou věž je i návštěva podkroví. Vstupné na věž je pro dospělého 90 Kč a pro děti od 6 let 60 Kč (rok 2022). Takže hurá na věž.

Další zajímavostí na náměstí je např. plzeňská radnice, biskupská rezidence či morový sloup. Na náměstí také najdete tři zvláštní kašny, které mají symbolizovat chrtici, velblouda a anděla. Třeba v těch tvarech najdete nějakou spojitost. Asi bude zapotřebí mít velkou představivost. Dále je na náměstí právě Muzeum loutek a taky Muzeum strašidel. Nejdříve zamíříme do Muzea loutek. Najdete ho v krásném domě a celá expozice se rozkládá hned na třech úrovních (přízemí, 1. a 2. patro). Najdete v něm i největší superstar Spejbla a Hurvínka, jejichž sochy určitě najdete i na náměstí nebo v Šafaříkových sadech. O další loutky určitě v muzeu není nouze. A kolik zaplatíte za vstupné? Dospělý je za 60 Kč a děti od tří let platí 30 Kč. Ještě navštívíme to Muzeum strašidel. V muzeu na vás čekají všelijaké potvůrky z Plzně a Plzeňského kraje. Najdete zde vodníky, čerty, čarodějnice, ohnivého psa či dokonce draka. Pojďte se s dětmi vybát. Ještě si řekneme, kolik je tady cena vstupenek. Tak dospělý zaplatí 80 Kč a děti 60 Kč.

Náměstí s řadou zajímavostí máme za sebou. Ještě se můžete zajít mrknout na Velkou synagogu, která leží přímo u hlavní silnice a je opravdu kousek od náměstí. Naproti ní zase stojí krásné divadlo J. K. Tyla a jen kus dále je zase postaven památník s názvem Díky, Ameriko! I tuhle část můžete prozkoumat. Ale teď se přesuneme o kus dál k vodní nádrži České údolí. V této oblasti můžete zavítat do Borského parku, který je protkán spousty dětských hřišť. Vždycky tam vyrážíme, když jsme v Plzni na závodech. Park pořádně prozkoumejte, je tam toho opravdu dost. A pokud vás dětská hřiště ještě neomrzí, tak se ještě přesuňte přímo k přehradě do Škodalandu. Vstup do areálu je zdarma a je otevřen až do 22 hodiny. Uvnitř se vážně nebudete nudit. Jsou zde hned dvě nafukovací trampolíny, hřiště pro děti (jedno klasické, druhé jako hrad), ovál na inline brusle, skate park, workoutové hřiště, boulder stěna, minigolf, půjčovna šlapadel či paddleboardů a taky úžasný biotop na koupání. Biotop je nádherně předělaný a je úžasný i pro malé děti. Vytvořili zde totiž brouzdaliště se skluzavkou ve tvaru majáku. Navíc vstupné je naprosto směšné. Za pouhých 50 Kč je tahle nádhera naprosto zadarmo. Takže plavky určitě s sebou. V přehradě se totiž moc nevykoupete, většinou je pěkně zelená. V areálu jsou ještě přístupná za poplatek i další hřiště, třeba na beach volejbal či nohejbal. Tady se fakt nudit nebudete.

Pár tipů, kam vyrazit už tedy máte a určitě jich ještě pár přibyde. Můžete se třeba těšit na Techmanii nebo na plzeňskou ZOO, či podzemí. Ale o tom až příště. Tak co už jste všechno navštívili?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)