Pohádkové Krkonoše

25.10.2022

Celé pohoří Krkonoše je pohádkové, ale jedno místo se tak i jmenuje. Ve Svobodě nad Úpou je přímo v Infocentru vytvořena výstava pro děti s názvem Do Krakonošova. Je to takový malý tip na výlet, kdybyste měli trochu času navíc nebo vám třeba nepřálo počasí. 

Nedaleko Infocentra je poměrně velké parkoviště, takže parkování bez problémů. Budovu najdete nejen podle známé značky, ale i podle dřevěné sochy Krakonoše. Možná by vás taky mohlo zajímat, kolik se zde platí vstupné. Za dospělého i dítě od 2 let zaplatíte 80 Kč (rok 2022). A teď se mrkneme, co tam všechno uvidíte.

Výstava má dokonce dvě podlaží a my se nejdřív podíváme do přízemí. Najdete zde skřítky, vodníky, čerty a dokonce světnici s Trautenbergem, taky na vás bude čekat trutnovský drak, věštkyně a víly. Mimo těchto postaviček se dozvíte něco o místní přírodě, poslechnete si zvuky lesa a třeba si vyzkoušíte znalosti v poznávání stop zvířat. Dále vás čeká sestup o patro níže, kde uvidíte život permoníků (v dole i v obydlí) a taky sluj s drakem. 

Nečekejte, že tady strávíte celé odpoledne, ale za návštěvu to rozhodně stojí. Mimo téhle expozice je možnost ještě navštívit dětskou hernu se spoustou hraček. Součástí herny je i kavárna pro rodiče či prarodiče. Vstupné do herny je pro děti 70 Kč a pro dospělé 30 Kč. 

A když už budete ve Svobodě nad Úpou, tak tenhle výlet můžete spojit s návštěvou Farmaparku Muchomůrka (o tom už jsme něco napsali: https://www.drywetfamily.cz/l/hura-do-farmaparku-mochomurka/)

Třeba se vám tenhle tip na mini výlet bude někdy hodit. Nám se tam moc líbilo a právě jsme zdejší návštěvu využili, když začalo venku pršet. Už jste navštívili expozici Do Krakonošova?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)