Procházka mezi kostrami dinosaurů

22.11.2021

Už dlouho jsme slibovali Lexíkovi, že s ním vyrazíme do nového muzea dinosaurů, které se nachází v nákupním centru v Tuchoměřicích. Určitě jste na Dinosauria Museum Prague viděli někde reklamy a upoutávky. Jedná se totiž o jednu z největších soukromých sbírek koster dinosaurů. Jako nabídka byla velmi lákavá a docela jsme se na to těšili. Jak se nám v muzeu líbilo a co vše nabízí, se dozvíte dále.

Muzeum se nachází, jak jsme již říkali, v nákupním centru POP přímo u letiště. Asi aby nalákalo i zahraniční klientelu. Pod centrem se dá pohodlně zaparkovat a muzeum uvnitř najdete i podle dinosauřích stop na zemi. Musíme uznat, že takhle vymazlený nákupní centrum jsme teda ještě neviděli. Je postaveno jako běžná ulice a obchody vypadají jako opravdové domy. Za to klobouk dolů. Díky stopám jsme dokonce bez problémů našli vstup do muzea, který je teda taky moc pěkný. Připomínalo nám to bránu z filmu Jurský park. Za branou už na vás čeká sál s virtuální realitou, která je doporučena až od 8 let věku. Navíc cena vstupenky je taky nemalá (450 Kč). My jsme rovnou zamířili ke kase a zakoupili si dvě vstupenky pro dospělé. Za děti jsme zatím neplatili, protože do 6 let je vstup zdarma. I tak nás tento zážitek stál rovných 1000 Kč.

Hned za vstupem jsme prošli tmavým tunelem, kde se různě rozsvěcovaly jeskynní malby. To byl docela pěkný start. Dále jsme se hned vrhli k první kostře dinosaura - Triceratops, ta je opravdu parádní a hned za ní stojí veliký model Tyranosaura, který otevírá hubu, a dokonce mu z ní tečou sliny. Jíra šel hned vyzkoušet panel s obrazovkou. Podle nastavení vaší ruky se natáčí kamera a vy sledujete dění kolem dinosaura. Od těchto dinosaurů jsme se přesunuli k další kostře obrovského Diplodoca. Samozřejmě kolem dinosaurů si můžete přečíst spoustu informací, které malé děti tolik nezajímají. Dále jsme zamířili do sálu se dvěma vodními dinosaury. Opět je zde panel s kamerou. V dalším sále je vývoj planety Země, ale tam nás teda nic neuchvátilo. Dětem se asi nejvíce líbilo v sále u létajícího modelu dinosaura. Pterodaktyl to asi nebyl, ale něco podobného. Tam si děti můžou na obrazovce vymalovat svého dinosaura, vlézt do chodby pod "umělou horou", pokořit tuto horu a taky si zablbnout před kamerou. V tunelu pod horou je cca 6 malých okýnek, za kterými se schovávají dinosauři třeba při čtení knihy, lyžování či koupání. Tady se dítě alespoň chvilku zabaví. Ještě jsou zde dva sály. V prvním se může dítě vyfotit mezi dinosaury a ve druhém se nachází sbírka minerálů a zkamenělin. A to je skoro vše. Prostor je sice obrovský, ale podle nás skoro nevyužitý.

Poslední částí je hra pro děti. Na monitoru se vám ukáže, jak vznikají fosilie a potom dítě dostane Paleo pas. S tím se potom prokazuje na dalších třech obrazovkách. Úkoly jsou úplně o ničem. Podle nás to nebaví ani dospělého, ani dítě. Bonusem této hry je, že máte doma "živého dinosaura" právě díky tomu Paleo pasu. Když na něj potom zamíříte telefon, tak přes jeho obrazovku vidíte pohybujícího se Triceratopse.

Po hře už jsme zamířili ven, koupili ještě dinosauří puzzle v suvenýrech a mizeli pryč. Tady nás už zřejmě nikdo neuvidí. Podle nás je teda tisíckrát lepší jakýkoliv Dinopark než tohle předražené muzeum. Dítě vám prostě neocení, že se tam nachází pravé kostry dinosaurů. Za nás je tam málo věcí pro děti, přestože hlavními návštěvníky budou určitě děti. Dospělí si tam asi jen tak nevyrazí. Třeba na muzeum budete mít jiný názor, ale nám se tam prostě nelíbilo.

Ještě něco o nákupním centru. Nachází se tam i hračkárna Hamley's, ale pokud jste již navštívili prodejnu u Václaváku, tak sem vůbec nechoďte. Je to téměř obyčejné hračkářství, které ztratilo tu originalitu svého jména. Jediné, co se nám v centru vlastně líbilo, je venkovní terase, ze které se díváte přímo na runway letiště. Navíc jsou tam na tabuli napsané zajímavé lety, které stojí za to vidět.

Tak a to je asi tak všechno. Jako je nám jasné, že pokud máte doma malého milovníka dinosaurů, tak vás návštěva nemine, ale je dobré vědět, do čeho člověk jde. Třeba se vám tam bude líbit mnohem více než nám. Budeme rádi, když nám vaše dojmy napíšete.

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)