Putování po rozhlednách Pavlíkov a Velká Buková

09.08.2021

Minulý rok jsme se vydali na objížďku nedalekých rozhleden a velmi mile nás překvapili. Naše putování jsme zakončili na Křivoklátě, kde jsme nešli na prohlídku hradu, ale do muzea v bývalém pivovaru. Nachází se v něm totiž akvárka se všemi druhy ryb žijících v ČR.

Obec Pavlíkov nás opravdu překvapila, jak je krásně upravená a taková hezky česky malebná. Samozřejmě jsme v ní trochu zabloudili, ale opravdu jen malinko. Z obce jsme přímo dojeli až k rozhledně, kde je malé parkoviště pro cca čtyři auta. Rozhledna je opravdu pěkná a navíc vstup je zdarma. Vikinka nám cestou k ní usnula, takže jsme jí nechali v autě a na rozhlednu jsme šplhali jenom s Lexíkem. Výhled nebyl nijak oslnivý, ale tak co byste chtěli. Dohlédli jsme na Rakovník a omrkli zdejší pole.

Nám většinou ani o výhled jako takový nejde, ale zajímají nás ty úžasné stavby. A to Pavlíkovská rozhledna teda je. Odtud jsme zamířili na Velkou Bukovou, ale cestou nás ještě překvapilo jedno místo. V jedné zatáčce za Pavlíkovem někdo střílel fotbalovým míčem do velké jamky. Jako chvíli jsem se bála, že budu mít míč přímo ve výhledu, ale nestalo se tak. Doma jsem se potom podívala, co to tam vlastně bylo. Tak si představte, že je tam Fotbalpark Pavlíkov. Prostě si zahraje golf s fotbalovým míčem. Jen bacha na ty jedoucí auta.

Rozhledna ve Velké Bukové asi nejde minout. Je přímo u hlavní silnice na kraji obce. A můžeme říci, že je to opět velmi zajímavá stavba. Přímo u ní zase můžete pohodlně zaparkovat. Tady už se teda platí, ale jenom malý poplatek. Nic, co by vás zruinovalo. Po zaplacení jsme se teda šli mrknout nahoru, copak odtud uvidíme. No zase nic moc výhled, ale jsou zde vtipné cedule. Třeba se dozvíte, že tímto směrem je za několik set či několik tisíc kilometrů Londýn či Berlín.

U rozhledny je ještě jedno velké pozitivum a tím je moc pěkné dětské hřiště. Klasické skluzavky, houpačky, ale jedna průlezka nás velmi upoutala. Tím je velké dřevěné letadlo i s dřevěnou vrtulí. Je to taková průlezka, kde jsou křídla vypletená s provazů. Moc pěkné.

Tyhle dvě rozhledny určitě můžete spojit v jeden výlet, protože na nich moc času nestrávíte. Ale určitě stojí za návštěvu. My jsme teda potom jeli ještě na Křivoklát. Tam jsme mimo návštěvy muzea ještě zastavili na hřišti, které určitě stojí za prozkoumání.

Máte taky rádi rozhledny, tak jako my? A jaká je podle vás nejhezčí?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)