Rakousko počtvrté a určitě ne naposledy

17.06.2022

Tak jsme znovu navštívili zemi plnou průzračně modrých řek a jezer, vysokých horských štítů a taky třeba krav, ovcí a jiné zvěře pasoucí se na všech loukách kolem. Je to prostě jiný svět, který nás jen tak nepřestane bavit. V prvním článku si řekneme, kam jsme se to letos vydali a na co se opět můžete brzy těšit. Navštívili jsme pár nových míst a taky něco znovu, ale třeba trochu jinak. Tak se na to mrkneme a snad někoho z vás inspirujeme k letní dovolené.

Do Rakouska jsme vyrazili v pondělí brzy ráno, aby nám dětičky většinu cesty prospali. To se tedy moc nepovedlo, ale všichni jsme to přežili ve zdraví. Když jsme se přiblížili k Salzburgu, tak nám tedy počasí na výlet moc nepřálo. Začalo docela dost pršet, ale i tak jsme vyrazili opět na Gollinger wasserfall. Minule se nám procházka kolem něj moc líbila, tak jsme si ho dali znovu. Tentokrát byl možná ještě hezčí, poněvadž si myslíme, že měl více vody. (Článek o vodopádu znovu psát nebudeme, tak se na něj můžete mrknout zde: https://www.drywetfamily.cz/l/gollinger-wasserfall-a-lanovkou-hochalmbahn/) U vodopádu nám naštěstí přestalo pršet, takže jsme si ho parádně užili. Dále jsme jen zastavili na vyhlídce na hrad Hohenwerfen, který je nádhernou dominantou údolí. A ještě jsme stihli dojet do Lichtenštejnské soutěsky, ve které jsme již taky byli v roce 2017. Od té doby se však docela změnila, tak vám to potom shrneme do menšího článku. No a po procházce soutěskou už jsme zamířili do našeho apartmánu nedaleko od Zell am See.

Druhý den jsme vyrazili do města Leogang, kde jsme vyjeli lanovkou na kopec. Došli jsme až na vrchol Groser Asitz a odtud zase upalovali dolů až do mezistanice, odkud jsme se zase svezli dolů k autu. Tenhle výlet se bude líbit, jak dětem, tak dospělým. A jelikož jsme nahoře nachodili kolem 12 km a odjížděli s posledními návštěvníky v půl pátý, tak už jsme nic jiného nestihli a ani se nám vlastně nechtělo.

Třetí den jsme hned ráno dojeli do města Taxenbach, kde se nachází další soutěska s názvem Kitzlochklamm. V ní jsme ještě nebyli a rozhodně je hodně zajímavá. Mimo jiné z ní vedou i různě obtížné ferraty, které jsme jen zespoda okukovali. Odpoledne na nás čekala další soutěska Sigmund Thun Klamm, kde jsme již taky byli, ale zase jsme zamířili na jedno místo, kam se nám minulý rok nechtělo. Tak to potom dáme taky do mini článku. Mimo soutěsek jsme ještě stihli omrknout kousek promenády kolem jezera v Zell am See a taky se v jezeře vycachtali. Kupodivu to nebylo nijak studené.

Poslední den na nás čekaly Krimmelské vodopády, které jsme taky navštívili, ale tentokrát jsme vylezli až na poslední vyhlídku a můžeme vám říci, že to byla pěkná makačka. Ještě jsme tam stihli pěkně zmoknout. Odpoledne po výšlapu jsme se ještě zastavili ve městě Kitzbühel a obešli Černé jezero (Schwarzsee). A jelikož už jsme po těch několika dnech byli zmordovaní, tak jsme kolem 17 hodiny zamířili zpátky do České republiky.

Tak takhle vypadala naše letošní dovolená v Rakousku. Určitě se máte znovu na co těšit a tipy na zmíněná zajímavá místa budou brzy následovat. Zatím se můžete mrknout na starší články, abyste se inspirovali. Tak kdopak se chystá na dovolenou v Rakousku?