Rakousko podruhé

11.02.2022

Naše další expedice směr Rakousko proběhla roku 2019 s ani ne dvouletým Lexíkem a s Vikinou v břiše. Tentokrát jsme původně měli namířeno k moři do Polska, ale nakonec jsme se zalekli počasí, stornovali pobyt v chatičce, zabookovali apartmán v Horních Taurech v Rakousku a vyrazili na cestu. Kupodivu jsme se vydali na docela dlouhou dobu, což u nás znamenalo pět dní. V tomto článku vám ukáže, na co se budete moct těšit v příštích dílech této série o Rakousku.

Nejdříve si něco řekneme o kartě, kterou jsme si na samém začátku cesty pořídili, i když jsme se doma dlouho rozhodovali, jestli to nebude zbytečná věc. Prvotně jsme vůbec nechtěli jet znovu přes Salzburg a už vůbec ne se v něm zastavovat. Večer před odjezdem jsme se však rozhodli, že si v infocentru na Mozartově náměstí koupíme SalzburgerLand Card, která sice stála 70 Eur za dospělého na 7 dní, ale opravdu jsme byli rádi, že jí máme. (Teď už může stát jinak a třeba je i na jiný počet dní, ale určitě si potřebné informace dohledáte.) Tahle karta vám totiž umožňuje vstup na bezpočet lanovek, do muzeí, do přírodních památek, do hradů či do bazénů a wellness center. Většina těchto míst je normálně dost drahá, takže se vám prvotní vyprázdnění peněženky brzy vrátí. My jsme už po celý pobyt nikde neplatili, kromě hotelu a restaurací. Vybírali jsme si místa ze seznamu na kartě a za celý pobyt jsme ušetřili cca 2 500 Kč za jednoho. To není úplně špatný, ne?

Takže kvůli kartě jsme se zastavili znovu ve městě Salzburg, zakoupili karty a hned je využili v úplně úžasným muzeu přímo v centru města - Museum des Natur. Ze Salzburgu už jsme se přesunuli rovnou k našemu ubytování v Hohentauren, kam se člověk musí proklikatit skrz krásné údolíčko a vystoupat do hor. K ubytování jsme měli i parkování, které jsme si tedy museli doplatit, ale celková cena ubytování byla báječných 5 000 Kč za čtyři noci. Navíc tam byl naprostý klid a náš apartmán byl zkrátka skvělý.

Druhý den jsme zamířili na první kopec Grafenberg, kde je takový malý ráj pro děti. Skluzavky, houpačky, vodní prvky, lezecké stěny, no zkrátka všechno, co si jen pomyslíte. A ještě k tomu ta rakouská příroda všude kolem. Po odpoledním spánku, který tedy vždycky stál za to (to pochopíte v dalších dílech), jsme se vydali do luxusu v podobě termálu. Therme Amade bylo naprosto dokonalé a po celodenním pobytu na sluníčku nám káplo do noty. Jen počkejte, jaké zajímavosti se v tomto areálu nacházejí.

Třetí den jsme zavítali do toho největšího ráje pro děti, který se nachází na hoře Geisterberg. To je takový malý Disneyland akorát v horách a mnohem méně kýčovitý. Po takovém zážitku se musel zase Lexík pořádně prospat a po jeho odpočinku jsme se opět vydali skotačit do vody, která už nebyla tak úžasná, jako ta první, ale hlavně, že jsme se zchladili.

Čtvrtý den jsme nejeli nikam daleko, ale zamířili jsme přímo z našeho městečka do výšin a tam jsme si to tedy moc užili. Nakonec se nám zde líbilo asi úplně nejvíc a při tom jsme se na místo vůbec netěšili. Ale tak už to většinou bývá. Odpoledne jsme potom sjeli do Untertauern, kde jsme našli přírodní koupání a taky moc pěkný areál se zvířátky.

Poslední den naší výpravy jsme přejeli do města Mühlbach, kde jsme opět lanovkou vyjeli na kopec a obešli všechny dětské atrakce. Když nám odpoledne Lexík spal v autě, tak jsme ve čtyřicetistupňovém vedru projížděli zase centrem Salzburgu a mířili k naší poslední zastávce. Zase jsme skončili den u vody v jezeře Obertrumer See, kde jsme měli vstup na pláž zdarma, díky našem kartám. Tady jsme pobyli cca do půl osmé do večera, navečeřeli se a vyrazili domů, aby nám v noci Lexík spal v autě a cesta mu nepřipadala až tak dlouhá. Naštěstí z Rakouska to domů není tak daleko, a právě proto tam rádi jezdíme.

Náš itinerář už znáte a víte, na co se můžete brzy těšit. Můžete se mrknout i na mapu, kam jsme vyjížděli z našeho ubytování. Nikdy to nebylo extra daleko, pořád jsme se motali na jednom místě. Příště se tedy můžete těšit na procházku Salzburgem, návštěvu luxusního muzea a taky na naše ubytování. 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)