Rakousko potřetí na scénu

18.03.2022

Dvě dovolené v Rakousku už jste s námi absolvovali, tak si dáme ještě tu poslední (zatím). Tentokrát jsme vyjeli na čtyři dny a měli opět plný itinerář. Každý den jsme měli naplánovanou lanovku s překvapením pro děti a odpoledne ještě další činnosti, abychom se ani my a ani děti nenudili. Bohužel se nám nepovedlo zajistit cenově přívětivé místo v nějakém apartmánu, takže jsme nakonec zamířili s naším velkým (trochu obytným) autem do kempu k Zell am See. Tak a teď už jdeme na náš itinerář, abyste věděli, na co se budete moc v brzké době těšit.

První den jsme opět vyjeli brzy ráno, aby nám děti větší část cesty prospaly. A poprvé nás nevedla navigace přes Železnou Rudu, ale přes Horšovský Týn a přechod v Horní Folmavě. Chvíli jsme se obávali, jaká to bude cesta, ale kupodivu se nám velmi zalíbila. Když člověk přejíždí hranice mezi ČR a Německem, tak nemusí tolik stoupat do kopce a potom v Německu se stále jede po rychlostní silnici, kde jsou dost často pruhy pro předjíždění kamionů. To nám vážně vyhovovalo, poněvadž po dálnici by to naše větší autíčko hodně papalo a tady se nám pěkně jelo s dobrou spotřebou. Do Rakouska jsme se dostali až přímo v Salzburgu. Napotřetí už jsme však ve městě nezastavovali a jeli o kus dále. Nalákala nás jedna přírodní zajímavost v Golling an der Salzach. Tam na vás totiž čeká nádherný vodopád, ale o tom až příště. Odpoledne jsme ještě stihli vyjet lanovkou Hochalmbahn ve městě Rauris. Po zdolání stezky jsme dojeli do našeho vytipovaného kempu u Zell am See. Kemp nese název Panorama camp, kdybyste se na něj chtěli podívat. Při spaní v autě jsme platili za noc 1000 Kč, což je na kemp vcelku dost.

Druhý den jsme se vydali přímo do Zell am See a vyjeli lanovkou CityXPress. Nahoře je opět krásná stezka pro děti s dráčkem Schmidolinem. Bohužel jsme nahoře nenašli žádnou otevřenou restauraci, takže jsme byli nuceni oběhnout město a najít něco normálního pro rodinu s malými dětmi. Nakonec se nám povedlo najít výbornou restauraci, kterou vám taky doporučíme. Odpoledne jsme ještě stihli zajet do města Kaprun a projít si soutěsku Sigmund Thun Klamm. Nakonec jsme nešli pouze soutěskou, ale ještě jsme si k tomu udělali krásnou procházku kolem jezera nad soutěskou.

Třetí den jsme opět zamířili k lanovce na kopec. Dojeli jsme do města Hinterglemm a vyjeli lanovkou Reiterkogelbahn. Tady jsou k dispozici hned dvě různé stezky pro děti, takže jsme nakonec zvládli obě. Tady jsme strávili fakt hodně dlouho, poněvadž ta druhá stezka byla poměrně dlouhá, a navíc jsme se zdrželi i v restauraci. Po zdolání všech alternativ na kopci jsme ještě zamířili do pohádkového lesa kousek od lanovky. Najdete to pod názvem Maerchenwald Hinterglemm.

Čtvrtý a zároveň poslední den jsme se ráno šli podívat na pláž kousek od našeho kempu a zjistili jsme, že je tam volný vstup a krásné místo na koupání i s malými dětmi. No, bohužel už jsme to zjistili pozdě, ale tak aspoň o tom víme pro příští dovolenou. Po sbalení věcí jsme se přesunuli k další a poslední lanovce ve městě Waidring. Na kopci je totiž Triassic park, který je plný dinosaurů a cachtání v bazéncích. Navečer jsme potom dojeli k německému moři Chiemsee, o kterém už jsme vám psali. Tady si o posledním výletu můžete přečíst: https://www.drywetfamily.cz/l/chiemsee-aneb-jizda-po-nemeckem-mori/.

Tak takhle nějak vypadala naše dovolená minulý rok a určitě se zase máte, na co těšit. Inspiraci na spoustu výletů v Rakousku čerpám z knihy Toulky s dětmi v báglu - Rakouské Alpy a okolí. Tady se na ní můžete mrknout a hned si jí i koupit, protože je vážně skvělá - https://www.promaledobrodruhy.cz/pruvodce-toulky-v-baglu-pruvodce-rakouske-alpy_z23477/?gclid=Cj0KCQjw29CRBhCUARIsAOboZbIPi_TQxCawS4k-awpb_ugFqXHcpGiTuFrKUAPxIRvAAwKVOeEU_tgaAvfMEALw_wcB. 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)