Resort Malevil a jeho obyvatelé

01.09.2021

Jako zpestření na dovolených dost často hledáme nějaká ta zvířátka, aby si na své přišly i dětičky. Když už s námi musí lézt na každou skálu, tak ať mají i nějakou tu odměnu, že? A tak jsme tedy zamířili i do resortu Malevil, kde mají i takovou minizoo a botanickou zahradu. Samozřejmě to není jediné, co tento objekt nabízí. Hlavní atrakcí je určitě golf, lanové centrum, restaurace a ubytování v tomto luxusním komplexu. Nám teda stačili ty zvířátka.

Resort Malevil se nachází v obci Heřmanice (blízko města Jablonné v Podještědí). Možná vás překvapí vtipné cedule, které vás budou vítat v Mongolsku a odkazovat vás do Ulánbátaru či do Kocourkova. Nebojte, nezbláznili jste se. Fotkou u cedule můžete naštvat hned několik závistivců, jakou máte netradiční dovolenou. Nedaleko cedulí na vás bude čekat už vstup do samotné minizoo. U brány je kasička, kam vhodíte 25 Kč za osobu nebo prostě kolik uznáte za vhodné.

Prvními obyvateli, které jsme potkali, byli koně. Hned u nich je i automat na granule, a tak je můžete zkusit nakrmit. Dále jsme našli králíčky, husy, kachny a jiné ptactvo u rybníčku. Taky se k nám seběhly lamy a kozy. Když jsme se vynadívali na zvířátka, tak jsme si šli ještě projít něco jako botanickou zahradu. Jako není zrovna moc udržovaná a o rostlinách se toho taky moc nedozvíte. Pokud tedy nejste botanikem či kolem záhonů nebudete pobíhat s rozpoznávačem rostlin. Procházka je tam hezká a děti určitě upoutají veliké sochy rozmístěné po zahradě. V jedné části je dokonce houpací síť a taky knihobudka. Na odpočinek jako dělané.

Náš největší zážitek byl asi oslík, který se také přikodrcal k ohradě a nechal se od dětí drbat. To byl takový mazel, ale bacha na něj. Dělá, že se mazlí a najednou hryzne. Takhle se totiž připrdelil k naší neteři a najednou raf do stehna. Jako jenom jí štípnul, ale byla z toho docela překvapená. Ještě bychom zapomněli na pštrosa, ten tam pobíhal společně s tím oslíkem, ale k ohradě se teda nepřiblížil. Ještě to by nám scházelo.

Na místě nestrávíte moc času, ale jako malé zpestření cesty je to super. Třeba si odtud odvezete i nového rodinného mazlíčka. Když jsme tam totiž byli, tak zrovna nabízeli malé králíčky zadarmo. A třeba vás zaujme resort sám o sobě. Je to velmi hezké místo pro aktivní odpočinek - hraní golfu či jízda na koních.

Třeba někoho náš tip na výlet zaujmul. A pokud už jste místo navštívili, tak by nás zajímalo, jak se vám tam líbilo? Bydleli jste přímo v resortu nebo jste jen jeli kolem?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)