Rewal a Niechorze

15.09.2022

V tomto článku zavítáme do dalších dvou měst na polském pobřeží. Budou to poslední místa, která jsme prozatím (nikdy, neříkej nikdy) navštívili. Zase se podíváme na nějaká zvířata, maják a další atrakce, které se určitě budou líbit dětem. 

Rewal

Ve městě Rewal jsme nechali auto zdarma nedaleko zábavního parku pro děti s názvem - Park Wieloryba. V tomto parku na vás nebo spíš na vaše děti čeká spousta prolézaček, nafukovací skákací hrad, pirátská loď a taky sochy mořských zvířat. Největší z nich je právě velryba, ta je pořádná. Vstupné v roce 2022 je takovéto - dospělý za 35zł, děti od třech let za 29zł. Ve městě taky najdete další Oceanárium. Tohle jsme opět navštívili, ale bylo to skoro stejné jako v ostatních městech. Nic moc velkého, ale když chcete zabavit děti, tak je to fajn. Přímo za hlavní třídou se nachází velké sochy velryb. Spíš taková kostra velryb, ale povedená. Můžete si zahrát na Jonáše a být chvíli v břiše velryby. U těchto soch se taky nachází molo s výhledem na pláž a moře. V tomto městě jsme taky byli na obědě, ale měli jsme klasický řízek, nic jiného nás nezaujalo. A i tak to nebylo zrovna nejlevnější. To ryby někde na pláži za to určitě stojí. Přece jenom tu čerstvost u nás nenajdete. 

Niechorze

Poslední město, které jsme navštívili bylo právě Niechorze. A to hlavně kvůli majáku, když jsme se nedostali na ten ve Svinoústí, tak jsme si to chtěli vynahradit zde. Zaparkovali jsme u nedaleko od něj na hliněném parkoviště, také zdarma. Hned vedle stavěli nějaký skanzen. Pár domů už bylo postaveno a taky pěkný větrný mlýn. K jakému účelu budou tyto stavby používány, to nevíme. Když projdete kolem větrného mlýnu, tak se dostanete na pěknou promenádu na pobřeží. Odtud je i pěkná vyhlídka na moře a pláž. Po této promenádě dojdete až ke zmíněnému majáku, který byl bohužel znovu zavřený, takže jsme se prostě do žádného nepodívali. Snad příště. Tenhle maják má okolo sebe mnohem hezčí okolí než ten ve Svinoústí. Hned za ním se nachází další zajímavost a tou je Motylarnia. Takový velký altán, ve kterém volně poletují velcí motýli. Vstupné pro dospělého je 19zł a pro děti od tří let 17zł. Prostor je docela velký a motýlů je tam opravdu hodně. Dost často se vám stane, že si na vás sedne a můžete si ho tak prohlédnout úplně z blízka. Mají tam místa s položeným ovocem, kolem kterého se samozřejmě srocují. Když jsme z místa odcházeli, tak před námi paní měla dlouho otevřené zábrany ven kvůli kočárku a jeden motýl vylétl ven. Tak jsme ho zase zpátky naháněli dovnitř. Podobné domy jsou i u nás nebo v Botanické zahradě v Praze. Můžeme však říci, že tohle se nám asi líbilo mnohem víc. Kousek od Motylarnie je Muzeum Figur Woskowych (takže voskové figuríny). Před vstupem stojí velký Shrek, ale dovnitř jsme tedy nešli. Zase jsme nemuseli mít úplně všechno. My jsme se radši šli podívat do Park Miniatur Latarni Morskich (zmenšeniny všech majáků na polském pobřeží). Vstupné do parku je pro dospělého za 35zł a pro děti za 27zł. Tahle návštěva však určitě stojí za to. Je to krásně propracované a nenajdete tam pouze majáky, ale i vláček, který jezdí kolem různých budov a dokonce i Sněžky nebo ponorku či loď. 

Tímto výletem jsme zakončili naše putování po Polsku a jeli večer domů. Počasí nám prostě nevyšlo, chce to lépe naplánovat a mít zkrátka štěstí. Léto roku 2021 bylo jednoduše na prd i v našich končinách (skoro jsme se nekoupali) a u moře to tedy nebylo o moc lepší. Třeba se do Polska ještě někdy vrátíme, protože nekonečné písčité pláže jsou naprosto dokonalé, obzvlášť pro děti. Vám přejeme, ať vám vyjde počasí a nebude muset vymýšlet náhradní program oproti cachtání v moři. 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)