Rozhledna Diana a zvířata kolem

28.07.2022

Když se vydáte do Karlových Varů, tak určitě zjistíte, že kromě kolonád je na okolních kopcích o spousta rozhleden. Velmi známý je třeba Jelení skok, o kterém už jsme v minulosti psali. (Odkaz: https://www.drywetfamily.cz/l/po-letech-ve-varech/)Tentokrát jsme se však vydali k rozhledně Diana přes oboru sv. Linhart. O oboře si taky můžete přečíst na blogu, takže se s ní nebudeme příliš zdržovat. (Odkaz: https://www.drywetfamily.cz/l/za-prasaty-do-obory-sv-linhart/) 

Tentokrát jsme zaparkovali přímo u lanového centra, které je tedy pořádné a určitě stojí za to o něm popřemýšlet. V samotné oboře uvidíte jeleny, daňky a taky divoká prasata. Zadařilo se nám vidět i malá selátka, jak zápasí čumáky kolem bachyně. Kousek od poslední obory s prasaty se nachází asi poměrně nové umění. Je zde vyroben obrovský stůl a dvě židle ze dřeva a okolo něj se povalují odpadky (sochy ze dřeva) např. vajgl či rozbitá flaška od Rumu. 

Hned za touto venkovní expozicí se vydáte doprava do kopce a chvíli budete stoupat, než se cesta stočí vlevo a budete zase klesat, abyste to následně mohli znovu vyjít. Kolem cesty jsou takové malé prvky pro děti. Třeba zvířecí a houbová poznávačka či balancování s kuličkami. Za krátkým stoupáním už se před vámi konečně ukáže rozhledna Diana. A taky spousta lidí. K rozhledně totiž vede pozemní lanovka (jako na Petřín), která nahoru chrlí turisty z centra města. Navíc na rozhlednu nemusíte jít po schodech, ale můžete využít výtah. Co myslíte, chodí tam někdo pěšky po schodech? No, po pravdě tak deset procent návštěvníků si to vyšlápne. (My tedy taky.) Z rozhledny je samozřejmě výhled na Vary, ale musíte se k němu lokty propracovat. Výtaháři totiž zaberou ta nejlepší místa, takže se nemůžete ani podívat a ani se dostat kolem dokola. Vážně paráda. 

A co ještě najdete u rozhledny? Mimo restaurace a bufetu zde najdete i minizoo s malými prasátky, které jsou vhodné i pro alergiky a taky kozy, poníky a dva volné puštěné pávy. Další atrakcí pro děti je ještě docela hezké dětské hřiště, na kterém je však taky dost narváno, ale mimo sezónu to určitě nebude tak hrozný. A přímo vedle dětského hřiště můžete ještě navštívit Motýlí dům. Na webu uvádí, že mají kolem 400 motýlů a 30 druhů. Jako nepočítali jsme to, ale bylo jich tam poměrně dost. Tenhle Motýlí dům je postaven ve stylu Hobitonu, takže zde uvidíte domečky v zemi a taky pár Hobitů. Mimo motýlů jsou zde také ptáci, koi kapři a želva. Ještě by vás mohlo zajímat kolik za tuhle srandu zaplatíte. Tak pro dospělého to dělá 120 Kč, pro děti od třech let 70 Kč nebo si můžete zakoupit rodinnou vstupenku za 300 Kč (rok 2022). 

Tímto jsme vyčerpali všechny možnosti a můžeme se vrátit do obory k autu. Celá trasa měří cca 6 km (tam a zpátky). Kopce nejsou nijak dlouhé, takže to zvládne i poměrně malé dítě. Jistota je kočár, se kterým bez problémů všude projedete. Navštívili jste již rozhlednu Dianu nebo třeba Motýlí dům, kterých je v republice více? 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)