Seidlův rybník aneb mini výlet

10.07.2021

Když člověk potřebuje na nějaký malý výlet, tak výprava k Seidlovu rybníku je naprosto ideální. Naplánovali jsme si jeho návštěvu po návratu z Abertamského statku. Mimochodem to je taky dobrý výlet. Nakoupíte si tam skvělé maso, uzeniny či sýry. Jezdíme tam poměrně často a vždy se na zpáteční cestě zastavíme na nějaký výlet. No a teď to právě padlo na tenhle zajímavý rybník.

Zastavili jsme na odpočívadle nad sportovním areálem Eduard. Také se dá zaparkovat na parkovišti pod Abertamskou zatáčkou. Původně jsme mysleli, že tam budeme muset dojít po silnici a potom teprve odbočit na cestu vedoucí k rybníku. Nakonec jsme však riskli vychozenou cestu přímo od odpočívadla a ejhle došli jsme k rybníku taky. Jenom z druhé strany. 

Po cestě jsme hledali houby a našli jsme docela dost Růžovek a nějakého toho borováka. Takže spokojenost. Jako hřiby zatím nejsou, ale to přijde. No a co se týká rybníku. Je to moc hezký místo. Opět je v něm tmavá voda, která je v místech s nižší hladinou taková dozlatova. Největší zábavou pro děti byla výpust. Házeli jsme do ní šišky, listy a jiné poklady a čekali až nám to na druhé straně vyjede. 

Potůček se krásně točí v údolíčku. Taky jsme u něj potkali hned několik žab. Jako mini výlet na zabití času je naprosto dostačující. Tak kdybyste nevěděli kam máte po cestě zamířit, tak sem se můžete zaběhnout podívat. 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)