Sportovní areál Eduard

20.10.2022

Tenhle areál se nachází nedaleko Abertamské zatáčky (mezi Božím Darem a Jáchymovem). Je to taková procházka po lesních cestách hned ke dvěma rybníkům a mimo jiné i biatlonové střelnici. Třeba zde i nějaké mladé naděje uvidíte trénovat. 

K areálu je hned několik cest, ale my vždy zaparkujeme na poměrně velkém plácku přímo u silnice vedoucí do Abertam. Odtud se přejde silnice a už se jde po lesní cestě z kopce. Když půjdeme pořád dolů, tak brzy narazíte právě na střelnici. Můžete si prohlédnout, jak jsou daleko terče a taky si vylovit nějaké ty nábojnice. (My vždycky cestou domů cinkáme.) Několikrát se nám stalo, že je zde i nějaké to soustředění omladiny. Běhají okruhy po lese a potom střílí na střelnici. 

My se od střelnice přesuneme k prvnímu rybníku - Horní rybník. Na něj se můžete podívat hned ze dvou míst. Buď přímo od lesa z jeho okraje nebo z takového kopečka nad ním. Z kopce dokonce vede natažené lano přes celý rybník. Dříve se tady dalo i po domluvě sjíždět na laně, ale jestli se to dá stále, to vám neřekneme. Třeba tuhle informaci někde dohledáte. Z tohoto rybníka však vede neskutečný přepad do druhého rybníka, který je opravdu nízko. Je vám tedy jasné, že ten přepad má prostě rychlost. Je to taková vodní skluzavka. Dolní rybník se nachází vedle vleku, který sice jezdí, ale ne komerčně. Rybník v údolí se nazývá Horký, ale že by to byl termál, to jako fakt ne. Pokud by vám procházka po areálu nestačila, tak můžete jít dále právě kolem toho Horkého rybníku ke Skautskému kříži a potom dále po NS Jáchymovské peklo. To už je poněkud delší procházka, ale určitě zajímavá. 

Areál Eduard můžete využít nejen pro pěší turistiku, ale i v zimě pro běžkové lyžování. Jsou zde často protahované stopy, tedy spíše na bruslení. Bohužel jsme se tam ještě nedostali, ale třeba to už konečně v zimě vyzkoušíme. 

Další místo z Krušných hor je objeveno, tak můžete prozkoumávat. My tam jezdíme docela často. Je to prostě pěkná procházka a když je houbařská sezona, tak se tam dá taky leccos najít. Znáte tenhle areál? Už jste ho navštívili? A kdy, v zimě nebo v létě?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)