Stezka krušnohorských pověstí

07.11.2022

Kupodivu jsme na blog tuhle stezku pro děti, kterou navštěvujeme poměrně často, ještě nepřidali. Tak to musíme tedy napravit. Stezka krušnohorských pověstí se nachází na kopci Plešivec, který jistě znáte díky lyžařskému středisku. My se však podíváme přímo na stezku a taky na další zajímavosti tohoto kopce. 

Stezka krušnohorských pověstí se nachází přímo na samotném vrcholu kopce. Můžete vyjet až nahoru autem a zaparkovat pod chatu Plešivec. Odtud to máte k začátku stezky, co by kamenem dohodil. Určitě si všimnete dřevěné brány, která vám ukáže vstup. Přímo za branou na vás už čeká první dřevěná socha - permoník. Takovéto sochy vás budou provázet po celé trase. U každé sochy najdete i nějaké to povídání. Většinou už někde na zemi. Přece jenom stezka už má nějaký ten rok, ale je pořád v poměrně dobré kondici. A na koho se ještě můžete těšit? Tak třeba na čerta, stromové ženy, rytíře či šrakakala. Že nevíte, co nebo kdo to je? V tom případě se tam budete muset vydat. Stezka je opravdu krátká a jedná se o okruh po lesní cestě, ale projedete to i s terénním kočárem. V polovině cesty vás stezka zavede i na moc pěknou vyhlídku. Uvidíte odtud obec Mariánskou nebo taky město Ostrov. 

Další možností na Plešivci je návštěva rozhledny. Přístup do ní je skrz restauraci. Kolik chtějí za vstup vám neřekneme, ještě jsme tam kupodivu nebyli. Nahoru vede podle informací 66 schodů a otevírací doba by měla být od 10 hodin do 22 hodin každý den. Další atrakcí je velmi pěkný lanový park, o kterém jsme vám už v minulosti psali. Článek si můžete přečíst zde: https://www.drywetfamily.cz/l/lanove-centrum-na-plesivci/ . Další možností je nová bobová dráha (otevřeno 2022). Samozřejmě, že pro sezonu 2022 je už uzavřena. Zatím jsme na ní nebyli, ale zřejmě na ní ani nepůjdeme. Přijde nám totiž dost předražená. Další adrenalinovou záležitostí jsou místní traily na horská kola. Jestli jsou kvalitní či nikoliv, to vám taky neřekneme, poněvadž tomuto sportu neholdujeme. 

Rozhodně na vrcholu Plešivce je opravdu, co podniknout. Od procházky lesem s místními strašidly až po adrenalinové zážitky. Tak kdopak z vás už něco ze zmíněných možností vyzkoušel? Lyže, kolo, bobová dráha, lanové centrum či stezka?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)