Sympatické přibírání na váze

10.10.2020

Opět přišel na řadu příspěvek ze života a tentokrát se zaměříme na tloustnutí u mužského pokolení. U většiny mužů se objevuje velmi zajímavý jev a to sympatické přibírání na váze. Určitě vás zajímá, kdy a proč se tento úkaz dostavuje? Na to se hned podíváme.

No je to velmi prosté. Když žena řekne, že je těhotná, tak se u muže spustí tento reflex a váha jde automaticky nahoru. Samozřejmě nenaberou tolik kilo jako jejich drahé polovičky, ale nějaké to kilíčko tam prostě je. Všem ve svém okolí tvrdí, že v tom svojí těhulku nemůžou nechat, aby se necítila špatně. Podle mě je to spíš vhodná doba na to, aby si mohli dopřát, cokoliv se jim jen zlíbí. Nemusí se tolik hlídat, protože mají ve svých hlavičkách zafixováno, že po porodu zhubnou.

To samozřejmě platí jenom pro ženy. Muži to v porodnici také zjistí, ale nějaký čas na svou váhu ještě nehledí a čekají na své partnerky, až začnou cvičit. Už před porodem totiž všude hlásí, jak budou hubnout společně a dostanou se zpět do formy. Ty, které už mají jeden porod za sebou, tak jistě ví, že to není pravda, ale mužům to prostě nikdo nevymluví.

Jednoho dne nastává konec těmto slastným dnům a žena opravdu začíná s cvičením. A co teď? Muži si začnou vymýšlet výmluvy, proč to zrovna dneska nejde. Začne to třeba tím, že na cvičení nemají výbavu - oblečení či boty na běhání. Tak si je teda koupí, aby to aspoň vypadalo, že mají nějakou snahu. Žena mezitím samozřejmě cvičí a stále čeká na moment, kdy se k ní její partner přidá.

Oblečení nakoupené a stále žádná snaha. Žena se tedy nabídne, že vytvoří cvičební plán a vždy na mužíčka počká, až přijde z práce. Jenže potom zjistí, že stejně cvičí sama, protože muž je unaven z práce a má hlad. (Pozn. Tohle samozřejmě neodsuzuji, ale když člověk chce, tak se prostě kousne a něco pro sebe udělá.) Přichází na řadu ještě několik nabídek na společné cvičení, které není opětováno.

Tady už přichází rezignace. Ať si dělá, co chce. Hlavně, že já už budu mít všechna kila dole a budu mu to moct vmést do ksichtu. Ha, ha. Muž jen vždy prohodí, jak je žena skvělá, že cvičí každý den, ale přidat se nechce. Občas řekne něco ve smyslu, že začne několikrát v týdnu běhat, ale žena vidí, jak na jeho nových botách motá pavouk své sítě. Hlavně, že má pavouček, kde bydlet.

Třeba se ženy někdy dočkáme a muž opravdu začne něco dělat. Nebo také ne. To už je na každém z nás. Můžete ho zkusit aspoň popichovat malými narážkami na jeho nadváhu. Třeba se v něm něco hne. Pokud mu je to úplně jedno, tak je něco špatně. S takovým pařezem asi jen tak něco neuděláte. Ale i tak vám držím palce.

Znáte tento sympatický přibírací reflex? Vypozorovali jste ho u vašich mužíčků? A jak se s kily navíc vypořádali? Všechny vaše postřehy mě velmi zajímají, takže sem s nimi.

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)