Tiské stěny – přírodní dětské hřiště

30.08.2021

V Tiských stěnách už jsme jednou byli, ale ještě před dětmi a taky se nám tam moc líbilo. Díky tomu jsme věděli, že pro děti jsou tyhle skály ráj. Adršpach je taky krásné skalní město, ale tohle je přeci jenom bez těch velkých zákazů mimo vyznačené cesty. Samozřejmě se to nesmí přehánět, aby nám ty skály ještě zbyly, ale určitě nebude vadit, když děti nějakou tou škvíru prolezou.

Do Tiských stěn pokaždé vstupujeme z malého parkoviště u hospody nad obcí Tisá. V obou případech jsme do skal byli vtaženi dětmi hned za silnicí u parkoviště a tak jsme se vyhnuli první kase, která se nachází hned vedle hospody. Placení jsme se však nikdy vyhnout nechtěli. Víme totiž, že přímo uprostřed skal je také pokladna, kde jsme vždy platili. Ten malý poplatek nám totiž vůbec nevadí.

Při první návštěvě jsme prošli prvními skalami a potom nesestoupili do skalního města, ale šli po vrstevnici. Když je hezké počasí, tak se vám naskytnou moc hezké výhledy. Teď s dětmi jsme však na výhledy nešli a rovnou zamířili mezi vysoké skály. Přeci jenom to je pro ně mnohem víc záživnější. Hned u první možnosti průlezu skalou se děti rozzářily a ze skal už jsme je nedostali. Všude jen hledaly, kam by se dalo vlézt, jestli je ten tunel průchozí a jestli je na druhé straně někdo vyndá. Nakonec to dopadlo tak, že všechny díry prolézala i naše malá Vikina. Všechny tři dětičky byly špinavý od hlavy k patě, špinavé ruce se snažily zamaskovat modrou barvou z borůvek, ale hlavní na tom bylo, že měly úsměvy od ucha k uchu. A rozhodně nebyly jediní. Všechny děti, které jsme potkali, byly prostě nadšené.

Skalní město můžete tedy projít jako jeden velký okruh, když půjdete i na tu zmíněnou vyhlídku. Celé Tiské stěny se dělí na malé a velké. Výlet mezi skalami vám zabere minimálně půl dne. Když si u pokladny zakoupíte mapku, tak budete i podle čísel vědět, jak jsou skály pojmenovány. Nám se třeba zalíbila skála s názvem Zkouška štíhlosti, kde se musíte vejít mezi skály a tím dokážete, že to s vámi ještě není tak špatné. Zatím jsme uspěli všichni- Uff.

Mezi skály rozhodně nechoďte s kočárkem. Po cestě jsou totiž i schody a taky by se mohl kočár i zašprcnout. Místy je to prostě úzký a opravdu bychom ho nechtěli tahat. Takže radši nosítko, krosnu nebo počkat, až to prckům bude více ťapat.

Máte rádi výlety do skal? Tak to určitě navštivte i Tiské stěny, opravdu stojí za to. 

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)