Údolí mlýnků Jáchymov, aneb zábava s vodou

19.07.2021

Tento výlet se bude líbit nejen dětem, ale i dospělým. Nedaleko Radium paláce v Jáchymově je na potoce postaveno velké množství mlýnků. Většina z nich je vyrobená ručně, jak se říká doma na koleni. O to víc se nám místo líbilo. Třeba sem přidáte i svůj vlastní výrobek, což bez problémů můžete. Tady je to dovoleno.

Jak se sem dostanete?

Zaparkovat můžete kolem hlavní silnice přímo naproti Radium paláce. My jsme našli ještě lepší místo, kde zanechat auto. Na mapě si nejděte minigolfové hřiště, které je také přímo u hlavní silnice a u něj je právě místo na několik aut. Odtud je cesta nejkratší a nemusíte jít dlouho po krajnici silnice, což s malými dětmi či s kočárkem určitě uvítáte.

K mlýnkům se dostanete právě okolo minigolfu a tenisových kurtů. Stezka vede po lesní cestě, po které se s kočárkem jede bez problémů. Ještě je třeba vás upozornit, abyste neodbočili dolů z kopce. Jděte stále nahoru do mírného svahu, jinak se dostanete tam, kam určitě nechcete. Stezka není nijak dlouhá, maximálně jeden kilometr. Pro malé nožičky ideální procházka. Kolem potoka se s kočárkem projet nedá. Nechodící dítě budete muset poponášet, aby něco vidělo.

Místo určitě poznáte. Je zde i tabule s popisem místa. Právě od cedule se můžete vydat podle potoka nahoru i dolů. Běhejte, objevujte, kochejte se zajímavými výrobky. K vidění je toho tady opravdu hodně. Pokud některý mlýnek nepůjde, tak ho můžete zkusit opravit. Přiveďte k němu více vody, lépe ho postavte, zkrátka si hrajte. Vše je dovoleno. Jen nic neodnášejte a neničte. Ať si můžou pohrát i ostatní.

Na tento výlet doporučujeme vzít dětem gumovky a pro jistotu i náhradní oblečení. Člověk nikdy neví, co děti napadne nebo kam si ustelou. Místo je také vhodné na letní osvěžení. V údolí a v potoku se krásně ochladíte. Můžete sem určitě vyrazit i při mírné nepřízni počasí. Byli jsme tam při dešti a přes hustý les se k nám moc kapek nedostalo.

Zajímavosti v okolí

V Jáchymově můžete ještě navštívit Šlikův hrádek. K němu se také bez problémů dostanete i s kočárkem. Také se můžete zajít podívat do pěkného muzea - Královská mincovna Jáchymov. Restauraci jsme potkali přímo po cestě z mlýnků. Naleznete jí pod názvem Belveder. Navíc je to moc pěkná stavba.

Výlet k vodním mlýnkům je poměrně nenáročný a určitě se bude líbit všem věkovým kategoriím. Tak si to uložte do mapy a hurá na cestu. Mlýnky už čekají. Tak co, vydáte za vodními radovánkami?

Sledujte nás i na Facebooku (dry and wet family) a Instagramu (dry_and_wet_family). Dáváme tam i jiné fotografie a momentky. :-)